Samsung “Onarım Modu” Özelliğini Tanıttı: Ne Sunuyor?

  Google News

Akıllı telefonlarımızı teknik servise vereceğimiz zaman verilerimizin güvenliğinden sürekli şüphe duyarız ve bazılarımız buna çözüm olarak telefonundaki verileri yedekleyerek sıfırlamada çare bulur fakat Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden Samsung bu konuya bir çözüm olarak “Onarım Modu” özelliğini duyurdu.

Ayarlar > Pil ve Cihaz Bakımı menüsü altından erişebileceğiniz Onarım Modu; fotoğraflar, mesajlar, hesaplar ve hatta uygulamalar dahil tüm kişisel verilerinizi gizleyerek sadece akıllı telefonda varsayılan olarak yüklü olan uygulamalara erişim sağlıyor.

Böylelikle cihazınızı bir teknik servise bıraktığınız zaman teslim aldıktan hemen sonra parmak izinizi taratarak veya desen kilidinizi kullanarak modu kapatabilir ve cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sorunlarınızı teknik servis görevlisine bu mod sayesinde iletebilirsiniz.

Onarım Modu sayesinde cihazınızı teknik servise bırakırken yaşadığınız sorunları not ederek teknik servis görevlisine kolaylık sağlayabileceksiniz. Onarım Modu, ilk olarak bir yazılım güncellemesi aracılığıyla Galaxy S21 serisinde kullanılacak. Samsung, “gelecekte diğer bazı modellere genişletmeyi” planladığını belirtti.

Uygulama ilk etapta Güney Kore’deki kullanıcılara sunulacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video