PC HocasıCep TelefonuSamsung ve AMD Güçlerini Birleştiriyor

Samsung ve AMD Güçlerini Birleştiriyor

 

Teknoloji devi Samsung , işlemci ve grafik birimi üreticisi AMD ile anlaştı. Edinilen bilgilere göre Samsung , yeni çıkacak cep telefonlarında Exynos işlemcileriyle beraber ultra düşük güç tüketimi sağlayan AMD’nin RDNA grafik işlemcilerini kullanacak

 

Samsung bu anlaşma ile yeni üretecekleri Cep Telefonlarında , daha az güç tüketip daha fazla performans almayı hedefliyor. AMD’nin RDNA grafik işlemcileri de tam da bu konuda Samsung’un isteklerini karşılıyor. Hali hazırda kullanılan Arm ve PowerVR grafik işlemcilerinin performanslarını geçmeyi planlayan Samsung , AMD ile yaptığı anlaşma sonrası pazarda fazlasıyla kendinden bahsettirecek gibi gözükmekte

Bu heyecan verici ortaklık sonrası AMD’nin grafik teknolojilerini sadece bilgisayar ve oyun konsollarında değil , Mobil pazarda da görmek istediğini  de bize göstermiş oluyor. Yeni kullanılacak yüksek performanslı GPU‘lar  ile daha az ısınan cep telefonları ve yüksek performanslı oyun deneyimleri bizleri bekliyor diyebiliriz.

Mobil oyunlar hayatımızın bu kadar içinde iken hiç kuşkusuz ki bu haber sonrası en fazla heyecanlananlar Gamer‘lar oluyor. Samsung ve AMD‘nin bu ortaklık sonrası bu teknolojiyi ilk olarak hangi cep telefonu modelinde kullanacağı bilinmiyor. 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/samsung-ve-amd-guclerini-birlestiriyor-60939/ linkinden 21.06.2021 19:06:41 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Enes Değirmenci

Küçük yaştan beri teknolojiyle içli dışlı olan Enes, uzun zamandır da Pc Hocası için içerik üretiyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video