Sesten Hızlı Giden Özel Jet: Aerion AS2

  Google News

Süpersonik olarak nitelendirilen ve genellikle uçaklarda kullanılan bu sistem sesten daha hızlı gidebilen özel jet AS2‘ye de entegre edilmiş durumda. İlk etap için 2023 yılında uçuşlarına başlayacak olan Aerion AS2, yayınlanan videosu ile ilk siparişlerini almaya başladı.

 

 


KONSEPT AŞAMASI TAMAMLANDI

Yukarıda yayınlanan videoyu izlerken, bu videodan etkilenip konsept tasarımına ( bizim tabirimiz ile çivi çakılmadan para ödemek ) para veren ve ön sipariş alan iş adamları mevcut. Henüz bu iş adamlarının isimleri paylaşılmadığı gibi, ilerleyen zamanlarda bizde kimler olduğunu merakla bekliyoruz.

Sesten daha hızlı gitmesinin nedeni ise maksimum hız olarak March 1,5, diğer anlamı ile saatte 1.623 km/s kadar çıkabiliyor olması. Ses hızı ise fizik bilimine göre 1 March olarak ifade ediliyor.

aerion-as2
Doğal olarak yeni tasarlanan Aerion AS2 ses hızını geçmiş oluyor. Bu rakamları reel olarak vurgulayacak olursak LondraNewYork arası normalde 9,5 saat sürerken, bu özel jet ile 4 saatte gidilebilecek.

Toplamda 8 kişilik yolcu kapasitesi bulunan AS2‘de dünyanın en zengin iş adamları, diplomatlar ve devlet erkanları taşınacak. Uçağın yapımını gerçekleştiren şirketin şimdiden 20 adet sipariş aldığını belirtiyor. Aerion AS2 yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere en erken 2023 yılında uçabilecek.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video