PC HocasıCep TelefonuSony Xperia X ve XA Modelleri Türkiye’de Satışa Çıktı

Sony Xperia X ve XA Modelleri Türkiye’de Satışa Çıktı

   

Sony‘nin iki yeni akıllı telefonu Xperia X ve Xperia XA modelleri Türkiye’de satışa çıktı. Yeni nesil teknolojilerinin yanı sıra, hareketli nesneler üzerindeki otomatik odaklamalı kamerası, iki güne kadar dayanabilen batarya ve Akıllı Pil Yönetimi cihazların öne çıkan detayları arasında yer alıyor. Sony’nin yeni akıllı telefonları Xperia X ve Xperia XA hakkında detaylar ve teknik özellikler haberimizde.

Xperia X ve Xperia XA Türkiye’de Satışa Çıktı

Düzenlenen Sony Mobile etkinliğinde tanıtılan iki yeni akıllı telefon teknik özellikleri ile ön plana çıkarken, 15 Haziran tarihinde raflardaki yerini alacak. Teknik özelliklerinden önce Türkiye satış fiyatlarına değinecek olursak; Sony Xperia X 2399 TL‘den, Xperia XA ise 1599 TL‘den kullanıcılar ile buluşacak. Sony Mobile etkinliğinde Grup Ürün Pazarlama Müdürü Hakan Alpay etkinlikten sonra şunları söyledi: “Sony Mobile olarak teknolojilerimiz, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırabilmesi için daha mükemmeliyetçi bir anlayış içerisinde geliştirilmeye devam ediyor. En çok beğenilen Xperia özellikleri arasında gösterilen kamera, batarya ve tasarımı, Xperia X ve Xperia XA cihazlarında bir araya getirildi. Kullanıcı deneyimini maksimuma çekmek için yeni çözümler sunmaya devam ediyoruz. Xperia X modelimizde yer alan “Öngörücü odaklama” ve “Qnovo Adaptive Charging” teknolojileri bunlardan sadece bir kaçı.” şeklinde açıklamada bulundu.

Sony_Xperia_X_Renk
Ön Görücü Odaklama Nedir ?

Sony‘nin yeni akıllı telefonu Xperia X modelinde yer alan “Öngörücü odaklama” teknolojisi fotoğrafını çektiğiniz nesneyi otomatik olarak seçtikten sonra, nesnelerin hareketlerini ön görerek mükemmel odaklamayı yapabilmeyi sağlıyor. Düşük ışıkta bile daha iyi Selfie çekebilmek için tasarlanan 13 Megapiksellik ön kamerası bekleme durumundan çekim moduna da saliseler içerisinde geçiş yapabiliyor.

Sony X serisinde ek olarak iki güne kadar dayanabilen bataryası dikkatimizi çekti. Akıllı pil yönetimi ile birlikte tek şarj ile daha uzun kullanım imkânı sunuluyor. Bilirsiniz, bir akıllı telefona istediğiniz kadar teknik özellik sığdırın. O telefonda batarya yoksa, “Ferrari görünümlü Şahin’e” biniyorsunuz demektir. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Sony Xperia X ve Xperia XA teknik özelliklerine bir göz atalım.

NOT: Aşağıdaki teknik özellikleri cihazların kapsamlı teknik özellikleri değildir. Artık alışa geldiğiniz teknik özelliklerini tüm detaylarına kadar Xperia X ve Xperia XA modelleri için de yayınlıyor olacağız.

Sony_Xperia_X_Renkler
Sony Xperia X Teknik Özellikleri

❱ Arka Kamera: 23 Megapiksellik Hibrit Otomatik Odaklamalı

❱ Ön Kamera: 13 Megapiksel

❱ Ekran: 5 inç Full HD

❱ İşlemci: 6 çekirdekli Snapdragon 650 – 64 bit

❱ Batarya: 2620 mAh

❱ RAM: 3 GB

❱ Depolama Alanı: 32 veya 64 GB

❱ Android Sürümü: v.6.0.1 Marshmallow

Sony Xperia serisinin bir diğer üyesi olan Xperia XA modeli X’e göre daha düşük teknik özelliklere sahip. Türkiye fiyatı bu model için şuanda kesinleşmediği gibi, 1599 TL veya civarında olacağını tahmin ediyoruz. İşte Xperia XA‘nın öne çıkan teknik özellikleri..

Xperia XA Teknik Özellikler

❱ Arka Kamera: Hibrit Otomatik odaklamalı 13 Megapiksel

❱ Ön Kamera: 8 Megapiksel

❱ Ekran: 5 inç HD

❱ İşlemci: Sekiz çekirdekli MediaTek Helio P10 – 64 bit

❱ Batarya: 2300 mAh

❱ RAM: 2 GB

❱ Depolama Alanı: 16 GB

❱ Android Sürümü: v.6.0.1 Marshmallow

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sony-xperia-x-ve-xa-modelleri-turkiyede-satisa-cikti-21981-10347/ linkinden 17.08.2022 23:08:35 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video