Street Fighter 6 Çıkış Gününde Steam’de Rekor Kırdı

  Google News

Street Fighter 6 Steam’de rekor kırdı. Capcom’un ünlü serilerinden olan Street Fighter serisinin son oyunu geçen günlerde çıkmıştı. Street Fighter 6 çıktığı gibi çok sevilen oyunlardan biri oldu. Oyunun Metacritic puanları da buna kanıt niteliğinde diyebiliriz. Street Fighter 6’nın Metacritic skor puanı şu anda 92’yi görmüş durumda.

Capcom’un, Street Fighter 6’da dahil olmak üzere gerçekten son zamanlardaki başarısı çok iyi. Şirketin son 5 yılda çıkardığı oyunların hepsi Metacrtic’te iyi puanlara ulaştı ve oyunların hepsini oyuncular çok sevdi.Şirketin, Street Fighter 6’dan önce çıkardığı oyun olan Resident Evil 4 Remake, şimdiden şirketin en iyi oyunları arasında yer almayı başardı. Oyun çıktıktan 2 gün sonra 3 Milyon satış rakamına ulaşmıştı.

Capcom’un bu başarısı Street Fighter 6 ile de devam etti diyebiliriz. Serinin önceki oyunu olan Street Fighter 5, 6 Milyon satış adedine ulaşmıştı. Oyun her ne kadar iyi olsa da oyun dünyası için çok büyük bir yankı oluşturamamıştı. Street Fighter 6 ise çıktığı gibi rekor kırdı.

Street Fighter 6 Steam’de Çıktığı Gibi Oyuncu Rekoru Kırdı

Capcom’un tüm bu başarılarından sonra Street Figther 6’nın çıkması oyun dünyasını kasıp kavurdu. Capcom, tüm bu başarıların ardından bir başarıya daha imza attı. Street Fighter 6, Steam’de tüm zamanların dövüş oyunlarında bulunan anlık oyuncu sayısı rekorunu kırdı.

Bu rekor önceden 35 bin anlık oyuncu ile Mortal Kombat 11’deydi. Street Fighter 6, anlık 66 bin oyuncu ile neredeyse rekoru iki katına çıkartıp katladı. Oyun, bu rekoru çıkış gününde kırdı. Serinin önceki oyunu olan Street Fighter 5’in ulaşmış olduğu en fazla anlık oyuncu sayısı ise 14 bin olmuştu.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video