reklam
PC HocasıOtomobilTOGG CEO’su Yerli Arabanın Fiyatı Hakkında Açıklama Yaptı

TOGG CEO’su Yerli Arabanın Fiyatı Hakkında Açıklama Yaptı

CNN Türk’te yayınlanmakta olan ‘Hafta Sonu’ programında sunucu Hakan Çelik’in misafiri olan TOGG şirketinin CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Türkiye’nin Otomobili olarak niltelendirilen yerli arabanın fiyatı hakkında bir takım soruları yanıtladı. Canlı yayında sıkça sorulan fiyat sorularına karşı Karakş, şu anda belirli bir fiyat etiketi söylemenin doğru olmayacağını dile getirdi.

27 Aralık Cuma günü Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından yerli otomobilimiz tanıtıldı. Aracın ismi belli değil ancak araçların üzerinde şirketi ismi TOGG yazıyordu. Şirket yerli otomobil için 18 aydır sıkı bir çalışma sergiliyor.

Sergilenen bu çalışmaların sonucunda üretilmiş olan ilk otomobil Cuma günü Gebze’de gerçekleştirilen Bilişim Vadisi’nde üç binden fazla davetliye tanıtıldı.

Yerli otomobilimiz hakkında hemen herşeyi öğrendik: Ne kadar sürede şarj olacağı, ne kadar yol gideceği, hangi renklerde olacağı, motor gücü, bağlantı noktaları gibi gibi bir çok teknik detaya kavuşmuştuk fakat tek eksiğimiz vardı: Fiyatı.

İstanbul'da hatalı park eden aracı arabası ile haşat eden adam ortalığı karıştırdı

TOGG CEO’su Karakaş şunları dile getirdi:

 “Fiyat vermek hem ticari anlamda doğru değil hem de 2,5 sene sonrası için mümkün değil. Bizim yola çıkarken kullandığımız mantık; rekabetçi bir otomobil olmak durumunda. Her şeyini ona göre tasarlıyoruz. Böyle bir otomobil bugün piyasada pazar payı almak isteseydi, kimden pazar payı alırdı ona bakıyoruz. Konumlandırmamızı da o şekilde yaparız. Bu, bir ipucu veriyor.”

Yerli Otomobil TOGG hakkında diğer yazılarımıza göz atın:

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz