PC HocasıHaberlerToshiba, 35 yıl sonra bilgisayar piyasasından ayrıldı!

Toshiba, 35 yıl sonra bilgisayar piyasasından ayrıldı!

 

1985 yılında bilgisayar üretimine başlayan Toshiba, 5 yıl önce ortaya çıkan skandallar sonrasında firmanın gidişatı konusunda iyi bir durumda olmadığı gözler önüne serildi. Şimdi ise firmanın bilgisayar piyasasından tamamen ayrıldığını öğrenmiş olduk.

Hisselerin tamamı Sharp firmasına satıldı!

5 yıl önce bilgisayar üretimini durduran Toshiba, çağdaş teknolojiye ayak uyduramamasından ötürü bu duruma gelmek zorunda kaldı. Eskiden dizüstü bilgisayar denilince birçok kişinin aklına Toshiba gelirdi. Bu duruma ben de şahidim çünkü gittiğim birçok yerde her üç kişiden birisi Toshiba‘nın dizüstü bilgisayarını kullanıyordu.

Kaliteli ürünleri sayesinde uzun yıllar kendinden bahsettiren Toshiba, günümüz koşulları nedeniyle diğer markalara yenik düştü. Foxconn çatısı altında bulunan Sharp, ilerleyen zamanlarda dizüstü bilgisayar işine girmeyi düşündüğünü belirtti.

Böyle bir hamle gerçekleştiği takdirde piyasada ne tür hareketlilikler görürüz bilemeyiz lakin yeni bir markanın bilgisayar işine girmesi dünya adına güzel bir şey olur çünkü her markanın kendine has güzel özellikleri olabiliyor.

Video

Almanak