PC HocasıSosyal MedyaTwitterTwitter Hesap Onaylatma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Twitter Hesap Onaylatma İşlemi Nasıl Yapılır ?

 

Popüler Sosyal Medya patformu olan Twitter’da hesap onaylatma işlemini gerçekleştirmek için konumuzu ele alıyoruz. Twitter dahil diğer sosyal medya platformlarında onaylanmış hesap ibareleri hem kurumsallık, hem de marka açısından büyük değer taşımaktadır. Peki Twitter’da hangi hesaplar onaylanır ?

TWITTER HESAP ONAYLATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR ?

Twitter’da hesap onaylatmak istiyorsanız öncelik olarak bilmeniz gereken net kurallar vardır. Bunlardan birincisi marka veya tanınmış kişi olmanızdır. Eğer marka veya tanınmış kişi değilseniz sittin sene Twitter‘da onaylanmış hesap alamazsınız bunu kavramak gerek.

Ardından hesabınızı onaylatabilmek için ikinci önemli kuralımız en az 10 bin takipçinizin olması gerektiğidir. Eğer bu kurala da uyuyorsanız bir de web siteniz veya kişisel blogunuz varsa hazırsınız demektir. Ancak şunu belirtmemde fayda var: Takipçileriniz sahte ve etkileşimsiz kişiler ile Twitter bunu anlayarak onaylanmış hesap ibaresini size vermez.

twitter-hesap-onaylatma
TWITTER’DA HESAP ONAYLATMAK İÇİN BAŞVURU LİNKİ

Yukarıda bahsetmiş olduğum tüm içerikler Twitter‘ın bizden istemiş olduğu temel özelliklerdir. Ancak Google’ı açıp “Twitter hesap onaylatma linki“,”twitter hesap başvuru linki” gibi yana yakıla aradığınız siteler varsa sizleri yanlış yönlendirdiklerini söylememde fayda var.

Şuanda Twitter üzerinden hesap onaylatmak için başvuru linki bulunmamaktadır. Yani Twitter 2015 Eylül ayından itibaren buradaki sayfada yer alan başvuru linkini kaldırdı. Şuanda hesap onaylatma işlemleri Twitter’ın @verified hesabı tarafından otomatik yapılır. Yani ne yapıp edip bu hesabın dikkatini çekmelisiniz. Belki de Facebook gibi Twitter’da yakın zamanda başvuru linklerini tekrar açara kim bilir.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/twitter-hesap-onaylatma-islemi-nasil-yapilir-4089/ linkinden 16.10.2021 12:10:02 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

8 Yorum

  • Merhaba Orcun Turan,

   Dönüşünüz için teşekkür ederiz. Yazı tipi font boyutunu kısa süre içerisinde büyüteceğiz.

 • Allah razı olsun Google’a girip Twitter hesap onaylatma yazın adamlar kafalarına göre her şeyi sallamış. Bir tanesi de çıkıp başvuru linki kaldırıldı dememiş tebrik ederim sizi

 • Yazdıklarınızın hiç biri gerekmiyor. Örnek olarak duygubingol kullanıcısına bakabilirsiniz.

  • Merhaba Deniz,

   Açıkçası belirtmiş olduğunuz hesabı inceledik bot ile yapılmış olabilir bir bilginiz var mı ?

 • 2015 den beri başvuru linki yok demişsinde 2007 den beri yok yani hiç başvuru linki olmadı.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad