PC HocasıHaberlerUçan Adamlar Yolcu Uçağı İle Yarıştı – VİDEO

Uçan Adamlar Yolcu Uçağı İle Yarıştı – VİDEO

   

Jet Adam olarak nitelendirilen iki çılgın manyağın Airbus A380 tip yolu uçağı ile yaptığı gösteri gerçekten göz doldurdu. İzlerken “bu nasıl uçuyor ?” dediğiniz anlarda mantıklı açıklamaların gelmesini beklemenizi tavsiye ederim. Şahsen havada 450 km hız ile giden Emirates Hava Yolları‘na ait uçak ile gösteri yapabilmek her yiğidin harcı değil.

jetmans
“JET ADAMLAR” 

Bu gösteriyi gerçekleştiren “Yves Rossy” ve “Vince Riffet” iki kafadarlar tüm teknik heyet ile birlikte bir hafta boyunca çalışarak böyle bir gösteri yapmaya karar veriyorlar. Jet adam olarak nitelendirilen bu kişilerin kullanmış oldukları kanatlarda jet motorlar yer alıyor.

Emirates Hava Yolları’na ait A380 yolcu uçağı ile senkronize olarak hareket eden Jet Adamlar nefes kesen görüntüler ile göz doldurdular. Yaklaşık olarak 1300 metre yüksekliğe erişmek için helikopter ile havalanan kişiler, Dubai semalarında uçan üç pilot ile video kaydı yapabilmek için ekstra bir helikopter takipte bulunuyor.

Şuanda internette 9 milyondan fazla izlenen bu video açıkçası yakın zamanda farklı alanlar için de büyük gelişmelere imza atacak gibi. Şahsi fikrim olarak çok tehlikeli olan ve bir o kadar da adrenalin yüklü gösteriyi izlemenizi tavsiye ederim. Videoyu izlerken bir an “uçağın tepesine konacaklar şimdi” dediğim anlarda oldu. Hatta biraz ileriye taşıyıp “uçağın üzerine oturup öylece inerseler tadından yenmez.” fantazileri de kurduğum doğrudur. Dilerseniz fazla olayı ballandırmadan yayınlanan video ile sizleri baş başa bırakalım.

JET MANS – VİDEO

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ucan-adamlar-yolcu-ucagi-ile-yaristi-724/ linkinden 27.05.2022 20:05:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • Çok zevkli olsa gerek lan düşünsene yolcular sana bakıyor bu denyo kim diye yanlarından bir şey geçerken 😀

  • Şimdi anlamadığım bir nokta var. Adamlar 400 km hız ile giden uçağın motorlarının arkasına kadar yaklaşıyorlar ve hava akımı ile kapılıp hiç bir şey olmuyor o kadar güçlü motorlar neden etki etmedi ?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial