Vivo’dan Vergisiz Telefon

Vivo’dan Vergisiz Telefon Açıklaması! Beklentiler Değişiyor

  Google News

Öğrencilere vergisiz akıllı telefon satışı konusunda resmi bir açıklama hala gelmedi. Konu üzerine çalışmaların devam ettiği ve hatta kabine toplantısı da yapıldığı biliniyor. Fakat kararın detayları konusunda resmi açıklamayı hala görmüş değiliz. Buna karşın yavaş yavaş konuya ilişkin bilgiler de sızmaya başladı. En son Vivo’dan vergisiz telefon açıklaması geldi.

Ülkemizde dikkat çekici satış rakamlarına ulaşan Vivo, vergisiz akıllı telefon satışı için nasıl bir açıklama yapmış daha detaylı olarak bakalım.

Vivo Vergisiz Telefon Açıklaması ve Detaylar

Açıklamada paylaşılan ifadelere bakacak olursak, marka son dolaşan iddiaların üzerinden ilerlemiş gibi duruyor. Açıklamayı da hemen aşağı ekleyelim.

“Üniversite öğrencilerine bir kereye mahsus olmak üzere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru şartları Kabine Toplantısı’nda gündeme geldi.

Bu uygulama kapsamında alınabilecek cep telefonlarının Türkiye’de üretilmesi veya montajının yapılması koşulu olacağı konuşuluyor.

Bildiğiniz gibi Y Serisi modellerimizin üretimini Vivo Türkiye Gebze fabrikasında gerçekleştiriyoruz. Y Serisi’ne ait en güncel ve satışta olan modellerimizi aşağıda bulabilirsiniz.”

Vivo’dan Vergisiz Telefon

Bu açıklamayla beraber Türkiye’de üretilen, yani iddialarda yer alan şartlara uyan akıllı telefonlar da duyuruldu. Söz konusu modeller;

  • Y16
  • Y35
  • Y22s
  • Y15s olarak karşımıza çıkıyor.

Bu akıllı telefonların vergisiz fiyatları ne seviyede olur ya da karar ne zaman resmi olarak açıklanır bunu da zamanla göreceğiz. Şimdilik iddiaların güçlendiğini söylesek yeterli olacak.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video