WhatsApp Haber Bülteni

WhatsApp’ı Haber Platformuna Dönüştürecek “Bültenler” Gözüktü

  Google News

WhatsApp haber bülteni özelliği, uzun bir süredir gündemde. Geçtiğimiz ayın başında uygulamanın böyle bir güncelleme üzerinde çalıştığı konusunda ilk bilgiler de sızdırılmıştı. Tüm bu iddiaların arkasından WAbetaInfo tarafından gelen yeni bir ekran görüntüsü, haber bülteni özelliğinin nasıl çalışacağını da ortaya koydu.

WhatsApp Haber Bülteni Sistemi Nasıl Çalışacak?

Uygulamanın Android sürümünün 2.23.5.3 beta versiyonunda ortaya çıktığı belirtilen ekran görüntüsüne göre haber bülteni akışı, durum çubuğunun hemen alt tarafında yer alacak. Durum çubuğunun alt kısmında “Haberler” şeklinde bir sekme göreceğiz.

Bu sekmenin sonradan özelleştirilmesi de mümkün olacak. Belli haber kaynaklarının gösterilmesi ve seçimlerin kapatılması gibi avantajlarımız olacak. Seçilen haber kaynaklarının en güncel haberlerini de doğrudan bu kısımda takip edebileceğiz.

WhatsApp haber bülteni

Şu an için yayınlanan ekran görüntülerinden anladığımız özellikler bunlar. Muhtemelen bu yeni özellik yayınlandığı zaman, haber kaynaklarının ne şekilde WhatsApp platformuna ekleme yapacağı da ortaya çıkacaktır. Bundle benzeri bir sistemin sunulduğunu da görebiliriz. Özellik hangi ülkelere açık olacak ya da haber kaynakları için nasıl bir artı sağlayacak bunu zaman gösterecek.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video