PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsapp ücretsiz olacak !

Whatsapp ücretsiz olacak !

 

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yayına girdiği günden bu yana sürekli bir yükseliş halinde ilk başlarda sadece ios uygulamaları için olan whatsapp android kullanıcılarına da açılınca inanılmaz bir büyüme ile 19 milyar kullanıcıa sayısına ulaştı.

Whatsapp ilk başlarda  “Ömür Boyu” herhangi bir ücret ödeme gerektirmeden kullanma hakkı veriyordu fakat sonrasında her kullanıcısından yıllık 1 dolar ücret getirdiğini açıklamıştı. WhatsApp, gelen reaksiyonlara daha fazla suskun kalamadı ve geçtiğimiz gümlerde bir açıklama yaptı.

 

whatsapp-

 

Whatsaapp Resmi blog üzerinden yapılan açıklamaya göre; WhatsApp yakında herkes için ücretsiz olacak.

 

Digital-Life-Design konferansında bu konu ile ilgili açıklama yapan WhatsApp CEO’su Jan Koum  WhatsApp yıllık ödeme getirdikten sonra bir çok kullanıcısının fiyatın yüksek olması dolayısı ile bir çok kullanıcısını kaybettiğini açıkladı.

 

Bu durumun böyle olmasının sebebleri arasında whatsapp’ın genç kitlelere hitap etmesi ve kredi kullanımı olmayan kullanıcıların sıkıntılar çekmesine yol açtığını belirtti.Öte yandan whatsapp‘dan sonra dünya da bir çok mesajlaşma uygulaması çıkması ve ücretsi olması da bu şekilde bir karar almalarında etkili olduğu görülüyor.

 

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz