WhatsApp Yeni Emoji Yayınladı !

SMS'e para vermeden mesaj alışverişi sağlayan,dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android sistemini kullanan kullanıcıların, yüzlerce yeni yüz ifadesi ve karakterden oluşan emojileri içeren son sürümünün tecrübe sürümünü web sayfasında yayınladı.

Yeni Emojiler Çok Farklı

Yeni emojiler arasında, örümcek, tek boynuzlu at, patlamış Mısır kutusu, şampanya şişesi, yarış arabaları, madalyalar ve voleybol topu gibi simgeler bulunuyor. WhatsApp'ın daha önceki sürümünde emojiler için 5 sekme bulunuyordu. Yeni sürümde spor, bayrak, ampul ve meşrubat gibi 8 sekme var.

Aktüellemeler, iOS işletim sistemi kullanıcıları için 10 Eylül'den itibaren kullanıma sunulmuştu. WhatsApp, son yayınlanan güncel sürümü ile geçen ay nihayetinde Urduca ve Bengalceyi dil seçenekleri arasına alarak yapmıştı.

whatsapp (1)

Piyasaya ilk sürüldüğü günden itibaren, vakitinin en popüler iletişim yollarından bir tanesi olan SMS'e rakip olan ve günden güne SMS'i öldüren WhatsApp, son zamanlarda o kadar popüler hale geldi ki hemen hemen her mobil kullanıcı tarafından akıllı telefonların içerisinde bulunmakta, ileride daha farklı bir boyut kazanacağından telefon kullanım alışkanlıklarımızı değiştireceğinden şüphemiz yok.

İlgili Etiketler