Whatsapp’ta Görüntülü Görüşmede Yenilik Var

Özellikle Facebook bünyesine katıldıktan sonra hızına hız katan popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp her geçen gün yeni bir güncelleme ile yeniliklerini bize aktarmaya devam ediyor. Bir hafta kadar önce dosya gönderimini başlatan Whatsapp daha sonra iOS kullanıcıları için sohbet ekranında YouTube'tan video izlemeyi sunmuştu. Bu sefer ise gelen özellik Android kanadına geldi.

 

PiP ( Picture in Picture ) özelliğini kullanıma açan uygulama bu özellik ile görüntülü konuşma yaparken iyileştirmeler sunmayı hedefliyor. Güncellemeyi yaptıktan sonra görüntülü görüşmelerinizde görüntü ekranını küçültüp mesajlaşmaya devam edebileceksiniz. 

Bazen video görüşmelerimiz uzun sürebiliyor ve bu durumda telefonumuzu başka bir iş için kullanamıyorduk. Konuşurken bir yandan da "acaba beklediğim mesaj geldi mi ?" "sevdiğim kız yazdı mı?" diye içimiz içimizi kemiriyordu. Gelen bu özellik ile saatler süren görüşmeler artık daha keyifli olacak. En azından beklediğiniz mesaj var ise gelip gelmediğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz :) Yukarıda da belirttiğim gibi şuan için sadece Android platformunda kullanıma açılmış özelliğin yakında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

İlgili Etiketler