PC HocasıWindowsWindows 10X, Aralık’ta Win32 Dosya Formatından Çıkıyor

Windows 10X, Aralık’ta Win32 Dosya Formatından Çıkıyor

 

Microsoft, başlangıçta çift ekranlı hedeflerini desteklemek için Windows 10X‘i geliştirdi, ancak geliştirme zorlukları sonunda Microsoft’un bu planı terk etmesine ve sonunda, ChromeOS ile rekabet edebilmek için ön saflarda çalışanlar için ucuz tek ekranlı dizüstü bilgisayar benzeri cihazlar için işletim sistemini yeniden hedeflemesine neden oldu. .

Windows 10X’in mücadele etmesinin nedenlerinden biri, Win32 uygulamalarını işletim sistemindeki kapsayıcılarda çalıştırmaya çalışmaktı ve Microsoft makul bir performans elde edemiyordu.

Şimdi WindowsLatest, Microsoft’un Aralık ayında Windows 10X’in özellik setini tamamladığını ve bu özellik setinin VAIL kapsayıcılarındaki Win32 uygulamaları için destek içermeyeceğini bildiriyor.

Bunun yerine, işletim sistemi yalnızca PWA ve UWP uygulamalarını çalıştırır ve Microsoft; Word, PowerPoint, Excel, Teams, Skype ve benzerlerinin PWA sürümlerini “önceden yükler”. Bununla birlikte, kurumsal kullanıcılar Win32 uygulamalarını uzak masaüstü sanallaştırma yoluyla sunmaya devam edebilecek.

WindowsLatest’e göre, Microsoft’un 2021 İlkbaharında işletim sistemli cihazları piyasaya sürmesi bekleniyor ve bu süreyi Aralık ve sonrasında hata düzeltmeleri ve işletim sisteminin diğer servisleriyle geçirecek. Microsoft’un işletim sisteminin genel beta testine sahip olup olmayacağı belirsiz.

Microsoft, yeni yumuşak klavye gibi Windows 10X için geliştirilen teknolojinin bir kısmını Windows 10’a yeniden dağıtmaya başladı, bu da işi tamamen boşa harcamıyor. Microsoft, çok gecikmeli Surface Duo için 2022’de işletim sisteminin çift ekranlı bir sürümünü hala yayınlayabilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-10x-aralikta-win32-dosya-formatindan-cikiyor-92185/ linkinden 02.08.2021 18:08:21 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement