PC HocasıWindowsWindows 11’den Sıkılanlar Buraya: Windows 10’a Nasıl Geçeriz?

Windows 11’den Sıkılanlar Buraya: Windows 10’a Nasıl Geçeriz?

 

Yeni tasarım ve büyük güncellemeler ile gelen Windows 11’e geçişinizin üzerinden 10 günden daha kısa bir süre olduysa, Windows 10’a kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bu özellik, Windows’un yerleşik kurtarma ve yedekleme özelliğine dayanıyor ve kullanıcılar Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Kurtarma yolunu izleyerek eski sürüme geçiş sağlayabilir.

Yeni işletim sistemini ne zaman kurduğunuza bağlı olarak, önceki işletim sistemine geri dönmeniz için bir seçenek göreceksiniz. Ne yazık ki, Windows 11’e yükseltmenizin üzerinden 10 günden uzun bir süre geçmişse kurtarma seçeneklerine erişim sağlayamayacaksınız, ancak yine de eski işletim sistemini yeniden yükleyebilirsiniz. Microsoft ve Lenovo tarafından belirtildiği gibi, temiz bir yükleme gerçekleştirerek Windows 10’a geri dönebilirsiniz.

Temiz bir Windows 10 yüklemesi yapmak için Microsoft’un Medya Oluşturma Aracını kullanabilirsiniz. İndirildikten sonra, bu araç Windows 10’u yeniden yüklemenize ve önyüklenebilir bir USB çubuğu oluşturmanıza olanak tanır ancak bu işlem uygulamalarınızı ve ayarlarınızı silecektir, bu da dosyalarınızı ve uygulamalarınızı manuel olarak yedeklemeniz gerektiği anlamına geliyor.

Media Creation Tool’u tercih etmiyorsanız, Windows 10 ISO’yu manuel olarak da indirebilir ve kendi USB sürücünüzü manuel olarak oluşturabilirsiniz. Aksi takdirde, Windows 10’u başka bir bölüme yeniden yükleyebilir ve gerekirse lisansı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-11den-sikilanlar-buraya-windows-10a-nasil-geceriz-115680/ linkinden 20.09.2021 15:09:52 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad