reklam
Ana SayfaCep TelefonuXiaomi, Ekran Altı Kamera Entegrasyonunu Başarı ile Tamamladı

Xiaomi, Ekran Altı Kamera Entegrasyonunu Başarı ile Tamamladı

Çin, Shenzhen merkezli teknoloji devi ZTE‘nin, ekran altı kameraya sahip bir telefon modeli üzerinde çalıştığını ve kısa süre içerisinde bu cihazını piyasaya sürebileceğini söylemiştik. ZTE ilk ekran altı kamera teknolojisine sahip cihazı piyasaya sunabilir fakat Xiaomi cephesindeki çalışmalar bu teknolojinin en iyi sürümünü sunabileceğini gösteriyor.

China Star tarafından internette paylaşılan resimler, ekranın üst tarafında hafif bir görüntü olsa bile ekran altı kameranın neredeyse görünmez bir biçimde çalıştığını bizlere gösteriyor.

😳 Teknolojinin üçüncü nesili geliştiriliyor

Xiaomi’nin Cep Telefonu üretimi ekibinden sorumlu başkanı Zeng Xuezhong, şirketin şu anda bizi çentik derdinden kurtaracak ve tamamen ekran deneyimi almamızı sağlayacak ekran altı kamera teknolojisinin üçüncü neslinin geliştirilmekte olduğunu ve beklentiler doğrultusunda muhteşem bir ilerleme sağlanırsa gelecek sene bu kamera teknolojisinin piyasaya sürüleceğini söyledi.

Samsung Galaxy S10 Lite Ayrıntıları Sızdırıldı!

Xiaomi, alt piksel boşlukları aracılığıyla görüntüleri yakalamak için iki katı çözünürlüğe sahip özel bir piksel düzenlemesi kullanan sürümlerini söylüyor.

Ayrıca, kameraya ışık iletimini daha da iyileştirmek için özel bir ekran sürücüsüne sahipti.

Xiaomi, nihai sonucun alıcıların beklediği aynı parlaklığı, renk doğruluğunu ve renk gamını sunduğunu söylüyor.

Çekim kalitesi muh-te-şem!

Solda geleneksel bir kamera ve sağda Xiaomi’nin 3. nesil ekran altı kamera teknolojisi var.