PC HocasıHaberlerYandex Artık Elfçe Çeviri Yapabilecek

Yandex Artık Elfçe Çeviri Yapabilecek

 

Çeviri uygulaması olarak kullanılan Yandex.Çeviri artık Elfçe çeviri yapabilecek. Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı olan Tolkien’in geliştirdiği Elfçe artık dil olarak kullanılabiliyor.

64 DİLDE ÇEVİRİYE ELFÇE DESTEĞİ

Yandex ekibinin geliştirdiği diller arasına Elfçe‘yi de katarak farklı bir çeviri sistemini de devreye almış oldu. İlk kez Yandex tarafından Elfçe‘ye çeviri olarak uygulanan bu sistemde Sindar’ın dili de eklenmiş oldu.

Ülkemizde de sıkça kullandığımız Yandex Çeviri uygulaması her geçen gün geliştirildiği gibi, Yüzüklerin Efendisi, Hobbit ve Silmarillion’un yazarı olan J.R.R Tolkien tarafından geliştirilmiş Elf dili de Yandex.Çeviri’ye eklendi. Toplamda 64 farklı dilde çeviri yapan sistem Elfçe ile 65’i tamamladı.

elfce-ceviri

Sosyal Medya’da Elfçe çevirinin yapıldığını duyanlar “ne işe yarayacak Elfçe ?“, “kim kullanıyor ki biz çevirelim ?” gibi yorumlara neden olurken, Elfçe “en gelişmiş kurgu dillerinden birisi” olarak gösteriliyor. Dilbilgisi kuralları dahilinde 25 bine yakın kelime sayısı bulunan Elfçe, Sindarin de Tolkien’in kitaplarında dil olarak yer alıyor.

3 Ocak tarihinde beta sürüm olarak kullanıcılara duyurulan Elfçe çeviri özelliği şuan için sadece masaüstü kullanıcılar tarafından çevrilebiliyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yandex-artik-elfce-ceviri-yapabilecek-3220/ linkinden 28.07.2021 17:07:50 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video