PC HocasıHaberler1 Milyon Yazılımcı Projesi için kayıt süreci başladı!

1 Milyon Yazılımcı Projesi için kayıt süreci başladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, uzun zamandır üzerinde sıkıca çalıştıkları 1 Milyon Yazılımcı Projesi‘ni tamamladıklarını açıkladı. Tamamen ücretsiz olacak olan proje şimdiden yoğun bir ilgi görüyor. Gelin detaylarına bakalım.

Projeye nasıl başvuru yapılır?

 • İlk önce buraya tıklayarak T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı internet sitesine gidin.
 • Üyeliğiniz bulunmuyorsa eğer kayıt olun.
 • Kayıt ekranında karşınıza çıkan bölümde eski veya yeni kimlik bilgisi ile kayıt olma seçeneklerinden size uygun olanı seçin.
 • Kimlik bilgisi girişinden sonra e-Posta, Cep Telefonu, Yaşadığınız Şehir ve Çalışma Şekli bölümlerini doldurun.
 • Ardından kayıt ol butonuna tıklayın.
 • Daha sonra e-Posta adresinize gelen aktivasyon bağlantısına tıklayın. (Aktivasyon linki, başvurunuz onaylandığı takdirde gelecektir.)
 • Son olarak şifrenizi belirleyeceksiniz ve işleminiz tamamlanacak.

Proje dahilinde hangi dersler var?

BTK‘nın eğitim portalı üzerinde şu anda 13 kategori mevcut ve bu kategorilerin içerisinde toplamda 46.742 dakikadan oluşan 31 eğitim videosu bulunuyor. Bu portalda Big Data (Büyük Veri), Block-Chain (Blokzincir), Office Programları, Algoritma, Siber Güvenlik Veri Tabanı, Web Programlama ve Oyun Programlama dersleri mevcut.

Amazon'un Kritik Covid-19 Önlemi

 

Bu proje yazılımcıları nasıl etkileyecek?

Bu proje dahilinde alınan eğitimler, yazılımcıların hazırlayacakları özgeçmişlerine otomatik olarak eklenecek ve bu özgeçmişler bir havuzda toplanıp yazılımcıya ihtiyacı olan firmalara açılacak böylelikle istihdam sağlanacak.

Bu projeyi tamamlayan kişiler hangi alanlarda iş bulabilirler?

Projeyi tamamlayan kişiler görselde görmüş olduğunuz alanlarda iş bulma imkanına sahip olacaklar. İş grupları sırasıyla şu şekilde; İş Analisti, Network Uzmanı, Test Uzmanı, Web Tasarım Uzmanı, Bilgi Güvenliği Uzmanı, Siber Güvenlik Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı, Yardım Masası uzmanı ve iş grupları.

Bu proje hakkındaki yorumlarınızı belirmeyi unutmayın 🙂

Etiketler

Yazar Hakkında

Arif Acar

Arif Acar

Basketbol aşığı, amatör tenis oyuncusu ve ortalama düzeyde bir video oyuncusu.

13 Yorum

  • Süper manyak deli bir bilgisayara ihtiyacın olmayacak
   Günümüzde “program yazmak için kullanılan editörler” daha az kaynak kullanamaya başladılar “ram ve cpu” olarak …
   Ancak sadece kodlama programlama yapıcaksan internette tarayıcıdan kullanabileceğin dünyanın editörü var hiç bişey kullanmazsan notepad var

 • Merhaba, eski kimlik ile giriş yapıyorum ama 12 defa denedim kimlik bilgileri yanlış diyor maile. Doğru girdiğime eminim baka baka yazıyorum, başlarına 0 koymadan yazıyorum her türlü bilgiler yanlış diyor. Ne yapmam gerekiyor?

  • Boşluk sile sile yapacaksın bende senin gibi sorun yaşadım tek tek yazacaksın bir de sorun hallolur

   • Merabalar ben devlette çalışan hemşireyim ama orda çalışma şekkinde ‘özel sektör, çalışmıyor’ trk yazıyo napmalıyım

 • Videolara Biz evimizde kendimiz mi çalışacağız daha sonra online olarak Sınava mı Tabi tutalacağız ona göre bir programda başarı belgesi alacağız Tam olarak anlayamadım

  • Merhaba Derya,

   Aktivasyon linki yoğunluktan dolayı açılmıyor olabilir. Bazı devlet sitelerine sebebi bilinmedik şekilde erişiminiz kısıtlanabiliyor. Örneğin;BTK. Farklı bir bilgisayar ya da telefon üstünden linki açmayı deneyiniz. Ne tür bir problem olduğunu daha detaylı şekilde anlatırsanız, yardımcı olabilirim.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement