PC Hocasıİnternet4.5G Teknolojisi Beklendiği Gibi Olmayacak

4.5G Teknolojisi Beklendiği Gibi Olmayacak

 

4.5G teknolojisi alt yapısı hazırlanmaya başladığı andan itibaren firmalar kıyasıya rekabet içine girdiler. Kimisi “en hızlı biziz”, kimisi “en çok internet hattı bizde”, kimisi de “diğer operatörler ne veriyorsa 2 katını veriyorum.” diyerek müşterilerinin gözlerini boyama derdinde.

Peki Ne Gibi Sorunlar Bizleri Bekliyor ?

Ancak edinilen bilgilere göre 4.5G teknolojisini kullanacak olan telefonların ve hatların bir çok dezavantaj yaşayacağı belirtildi. Yani 4.5G teknolojisi ile mobil internetten bağlantı sağlayabileceksiniz ancak aramalarda karşı tarafında telefonu 3-4 saniye kadar gecikmeli çalacak. Hatta aradığınız kişiye bağlanamadan hattan düşebileceksiniz.

Bu durumun sebebi ise yapılan aramalarda farklı teknolojilerin devreye alınmış olması. Yani siz hattınızı 3G’de bırakıp, 4.5G‘ye sahip bir hattı ararsanız bu sorun ile illaki karşılaşacaksınız.

4.5g-nedir
3G bağlantısına sahip kişilerin telefon görüşmesi 5 saniyede gerçekleşirken, 4.5G kullanan kişilerin bu rakamı 8 saniyeye kadar çıkabilecek. Yeni kullanılan Volte isimli teknoloji arama teknolojisinde süreleri kısaltmak için çok yakında devreye alınacağı belirtiliyor.

 

4.5G ilk devreye alındıktan sonra hatlarda erişim ve internet problemi yaşanacak. Firmalar belirlenecek tarih ve saate kadar ön hazırlıklarını tamamlayacakları gibi, her halukarda sürprizlere de hazır olmak gerek.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/45g-teknolojisi-beklendigi-gibi-olmayacak-5191/ linkinden 28.10.2021 23:10:28 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Ne oldu adil kullanım kotası da kaldırılmadı ne çektik arkadaş şu internet mevzusundan. Amerikada adamlar destan yazıyor biz burada interneti aşamıyoruz yazık gerçekten

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad