4.5G Teknolojisi Beklendiği Gibi Olmayacak

4.5G teknolojisi alt yapısı hazırlanmaya başladığı andan itibaren firmalar kıyasıya rekabet içine girdiler. Kimisi "en hızlı biziz", kimisi "en çok internet hattı bizde", kimisi de "diğer operatörler ne veriyorsa 2 katını veriyorum." diyerek müşterilerinin gözlerini boyama derdinde.

Peki Ne Gibi Sorunlar Bizleri Bekliyor ?

Ancak edinilen bilgilere göre 4.5G teknolojisini kullanacak olan telefonların ve hatların bir çok dezavantaj yaşayacağı belirtildi. Yani 4.5G teknolojisi ile mobil internetten bağlantı sağlayabileceksiniz ancak aramalarda karşı tarafında telefonu 3-4 saniye kadar gecikmeli çalacak. Hatta aradığınız kişiye bağlanamadan hattan düşebileceksiniz.

Bu durumun sebebi ise yapılan aramalarda farklı teknolojilerin devreye alınmış olması. Yani siz hattınızı 3G'de bırakıp, 4.5G'ye sahip bir hattı ararsanız bu sorun ile illaki karşılaşacaksınız.

4.5g-nedir
3G bağlantısına sahip kişilerin telefon görüşmesi 5 saniyede gerçekleşirken, 4.5G kullanan kişilerin bu rakamı 8 saniyeye kadar çıkabilecek. Yeni kullanılan Volte isimli teknoloji arama teknolojisinde süreleri kısaltmak için çok yakında devreye alınacağı belirtiliyor.

 

4.5G ilk devreye alındıktan sonra hatlarda erişim ve internet problemi yaşanacak. Firmalar belirlenecek tarih ve saate kadar ön hazırlıklarını tamamlayacakları gibi, her halukarda sürprizlere de hazır olmak gerek.

İlgili Etiketler