Adobe, Son Yılların Popüler Tasarım Uygulaması Figma’yı Satın Aldı!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli medya yazılımı şirketi Adobe, son zamanların popüler kullanıcı arayüzü tasarımı ve prototipleme programı Figma’yı 20 milyar dolar karşılığında satın aldı.

2016 yılında tasarımlarla tanışan Figma, çıktığı günden bu yana tasarımcıların en çok kullandığı ve sevdiği uygulama haline gelmişti son günlerde ise büyük medya yazılımı şirketlerinden Adobe, Figma’yı satın alacağı duyurdu.

Satın alım sonrasında rakip uygulama Adobe XD tarihe mi karışacak?

Bildiğiniz üzere Figma ve Sketch uygulamalarına Adobe’nin Adobe XD adında rakip bir uygulaması yer alıyor ve satın alım sonrasında Adobe tarafındaki bu uygulamanın kaderinin ne olacağını henüz bilinmiyor.

Figma’nın kullanılabilirliği, sunduğu özellikler ve geniş topluluğu (Community) uygulamayı ön plana çıkaran noktalar ve bunlar göz önüne alındığında aynı çatı altında bu iki uygulamadan Figma daha ağır basacak gibi görünüyor.

Figma’nın CEO’su görevini gerçekleştirmeye devam edecek.

Adobe tarafından ilgili satın alma hakkında demeç veren Figma CEO’su ve Kurucu Ortağı Dylan Field konu hakkında Adobe’un uygulamaya neler katabileceği ile ilgili şu sözleri dile getirdi:

“Adobe’nin özellikle 3D, video, vektör, görüntüleme ve yazı tiplerinde inanılmaz yeniliği ve uzmanlığıyla, müşterilerin ürünleri daha hızlı ve daha kolay tasarlamalarını sağlamak için yeni araçlar ve alanlar oluşturarak arayıcıda uçtan uca ürün tasarımını yeniden tasarlayabiliriz.”

Figma CEO’su ve Kurucu Ortağı Dylan Field

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video