PC HocasıAndroidAndroid 12 ile Telefonunuzu Mimiklerinizle Kullanabileceksiniz

Android 12 ile Telefonunuzu Mimiklerinizle Kullanabileceksiniz

 

İnternet devi Google’ın yeni nesil mobil işletim sistemi Android 12, kullanıcıların akıllı telefonlarını gülümseme veya kaşlarını kaldırma gibi yüz hareketlerini kullanarak kontrol etmelerine olanak tanıyan harika bir erişilebilirlik özelliği ekliyor. Bu özellik, yüz ifadelerinizi okumak ve çeşitli özellikleri etkinleştirmek için ön kameranızdan faydalanıyor.

Yüz ifadelerinizi, kaydırmayı, Ana ekrana dönmeyi, bildirimleri kapatmayı ve daha fazlasını etkinleştirmek için kullanılabileceksiniz. Yapılan işlem telefonda gerçekleşecek ve Google sunucularına hiçbir veri göndermeyecek.

Bu yeni erişilebilirlik deneyimi, telefonu elimize alamayacağımız durumlarda işe yarayabilecek harika bir özellik olsa da, Google bunun güç yoğun olduğu ve muhtemelen yalnızca telefon prize takılı ve şarj olurken kullanılması gerektiği konusunda uyarı yapıyor. Bu özellik, mevcut Android 12 beta sürümünün bir parçası ve Erişilebilirlik Ayarlarında bulunuyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/android-12-ile-telefonunuzu-mimiklerinizle-kullanabileceksiniz-116825/ linkinden 28.10.2021 21:10:35 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad