PC HocasıAndroidAndroid 6.1, Split Ekran Özelliği Olacak !

Android 6.1, Split Ekran Özelliği Olacak !

   

Bu haftanın başında Google‘ın mobil işletim sitemi Android için yeni bir özellik üzerinde split screen multitasking desteği üzerinde çalıştığını söylemiştik. Bu Pixel C’nin arkasında ki takımın Reddit’te kullanıcı fikirlerini almak için yaptığı AMA etkinliğinde ortaya çıkmıştı. Tabii bu konunun açılması sürpriz olmadı çünkü Samsung ve LG gibi donanım üreticileri kendi Android temalarında bunu kullanıyordu ancak şimdi Google bunu Android’in çekideğine işleyecek. Android Geeks‘in bugün yaptığı habere göre split screen multitasking özelliği Android’e haziran ayında gelecek olan Android 6.1 güncellemesi ile gelecek.

 

Bu sürümün  başka bir özelliği ise uygulama izinleri üzerinde daha detaylı kararlara sahip olabilmeniz. Google bunu büyük bir uygulama ile getireceği açık ancak Google eskiden beri güncelleme takviminde Apple kadar tutarlı olmadı. Geçen yılki Android 5.1 güncellemesi neredeyse bu yılın Mart ayının başında geldi. Ondan önceki sene ise büyük bir güncelleme olmadı. KitKat 4.4 versiyonu ile başladı ve Haziran 2014’te küçük bir güncelleme aldı. Ancak Google’ın I/O etkinliklerini düzenli olarak Haziran’da oluyor bu da gözleri Haziran ayına çeviriyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/android-6-1-split-ekran-ozelligi-olacak-2514/ linkinden 18.08.2022 01:08:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video