Assassin’s Creed Nexus’un Çıkış Tarihi Onaylandı

  Google News

Ubisoft’un duyurduğu, Assassin’s Creed için gelecek VR oyunu Assassin’s Creed Nexus’un çıkış tarihini Ubisoft onayladı.

Ubisoft’un 2020 yılında yaptığı sumunda gösterdiği oyun hakkında elimizde pek bir bilgi yoktu. Oyun hakkında tek bildiğimiz şey VR’a gelecek bir oyun olmasıydı. Ubisoft, oyunu Splinter Cell VR oyunu ile beraber duyurmuştu. Oyun hakkında firma bu oyunu VR için yeniden inşa ettiklerini ve seriye aşina olan oyuncular için oyunun seriden detaylar içereceğini söylemişti. Ubisoft, bu sunumda bu oyunla beraber tanıtılan Splinter Cell’in VR oyununu ise iptal etmişti.

Oyun hakkında daha fazla bilgi isteyen oyuncular ise 12 Haziran’da gerçekleşecek olan Ubisoft Forward etkinliğini beklemek zorunda kalacak. Ubisoft ise oyunun 2023 sonlarına doğru çıkacağını onayladı.

Ubisoft’un Çıkaracağı Diğer VR Projeleri

Ubisoft’un, VR oyunlarının çoğu yan stüdyosu olan Red Storm’dan çıkıyor diyebiliriz. Şirket Assassin’s Creed Nexus, Star Trek: Bridge Crew ve Werewolves Within gibi VR projelerini de geliştiriyor.

Şirktete Ubisoft’un ana çatısında olan Ubisoft Mumbai, Ubisoft Reflections ve Ubisoft Dusseldorf da yardım ediyor. Red Storm ayrıca Tom Clancy oyunlarını geliştirdiğinden oyun geliştirme açısından tecrübe sahibi bir stüdyo diyebiliriz.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video