reklam
Ana SayfaHaberlerAssassin’s Creed Valhalla’nın ilk fragmanı yayınlandı!

Assassin’s Creed Valhalla’nın ilk fragmanı yayınlandı!

Dün Ubisoft‘un resmi YouTube ve Twitch hesaplarından yapılan 8 saatlik Bosslogic’in yapmış olduğu çizim yayınından sonra yeni Assassin’s Creed oyunu hakkındaki bilgiler kesinleşmişti.

Bugün ise 17.45’te yapılan yayın ile yeni çıkacak oyun olan Assassin’s Creed: Valhalla‘nın ilk fragmanı tüm dünya ile aynı anda paylaşıldı.

Şuana kadar ne biliyorduk, nelerde yanıldık?

Son iki oyununda önemli değişiklikler atarak seriye yeni bir soluk getiren Ubisoft, Assassin’s Creed Odyssey’den sonra 1 yıl ara vermişti. Bu süreçte yeni çıkacak oyunun vikingler döneminde geçeceği tahmin ediliyordu ve isminin de Assassin’s Creed: Ragnarok olacağı söyleniyordu.

Dün izlediğimiz çizim yayınının sonunda yeni çıkacak oyunun ismi ve hangi dönemde geçeceği de netlik kazanmış oldu. Aklımızdaki en büyük soru işareti ise suikastçı bıçağının olup olmayacağıydı.

Ubisoft, bugün yayınladığı trailer ile son dakikada oyunculara bir sürpriz yaşattı ve suikastçı bıçağının oyunda olacağını dolaylı yoldan söylemiş oldu. Son 2 oyununda suikastçı bıçağından uzaklaşan Ubisoft, Odyssey’de tamamen bıçağı kaldırmıştı. Legacy of the First Blade eklenti paketinde suikastçı bıçağı görsek de bunu biz değil, ilk suikastçı Darius kullanıyordu. 

Death Stranding, Epic Games ve Steam'de yerini aldı!

Oyunun hikayesi ve net çıkış tarihi hakkında bildiklerimiz neler?

Oyunun hikayesi hakkında net bir şey söylemek zor da olsa, vikinglerin İngiltere ile arasında süregelen savaşları konu alacağını söyleyebiliriz. Oyunun net çıkış tarihi verilmese de son saniyelerde “Holiday 2020” ipucunu verdiler.

Oyun hangi platformlara çıkacak

Fragmanda görüleceği üzere özellikle Xbox Series X üzerinde yoğunlaşmışlar, ancak tahmin edileceği üzere ve sızdırılan bilgilere göre PS5, PS4, Xbox One ve PC‘de de çıkışını yapacak. Fakat aynı yeni konsollara aynı anda çıkacağı hakkında net bir bilgi yok.

AD

Advertisement