reklam
Ana SayfaHaberlerASUS ROG Strix Helios Kasasını Duyurdu

ASUS ROG Strix Helios Kasasını Duyurdu

ROG (Republic of Gamers) serisi ile oyuncuların tüm ihtiyaçlarını güçlü bir şekilde tek çatı altında buluşturan ASUS, seriye ev sahipliği yapacak olan ilk ROG Strix kasasını duyurdu. ROG Strix Helios isimli yeni kasa, şık tasarımı ve üst düzey donanım destekleri ile kullanıcılara sunuluyor.

Bilgisayar ve donanım üreticisi ASUS, ROG serisi ile birlikte son dönemin artan PC oyunculuğu pazarını domine etmeye devam ediyor. Bu noktada anakart; ekran kartı, monitör ve ekipmanların üretimine devam eden firma, ASUS imzalı tam sistem kurmak isteyenler için yeni ROG Strix Helios kasasını tanıttı. Seriye eklenen son ürünle birlikte oyuncular, RAM ve işlemci hariç tüm ekipmanı ASUS imzalı kurabilecek.

Dikkat Çekici ATX/EATX Tasarım

ASUS, tanıttığı yeni kasasında üç temperli cam bulunduruyor. Ön ve yan kenarlarda kullanılan temperli cam, alüminyum çerçeve ile birleşerek estetik bir görüntü sunuyor. Karartılmış siyah camlarla birlikte kasa mat siyah renge sahip. Ön camda tasarım RGB aydınlatma alanı konumlandıran ASUS, kasayı tam uyumlu Aura Sync ile destekliyor. 

Microsoft, Koronavirüs ile Mücadele Sağlık Çalışanlarının İhtiyaçlarını Karşılıyor!

ATX ve EATX boyutundaki kasa, Ryoujin serisi sıvı soğutuculara destek sunan bir yapıya sahip. Üst bölümde 360mm, ön bölümde ise 420mm boyutunda radyatörlere destek sunuluyor. Ayrıca PSU bölümünde de dikkat çekici ayrıntılar taşıyan kasa, kullanıcıların dikey ve yatay olarak konumlandırma yapabilecekleri ekran kartı dirseklerine de sahip.

Büyük cüssesi ile gösterişli bir profil çizen ASUS ROG Helios, oyun partileri için taşıma tutacaklarını da kasanın üzerinde konumlandırmış. Ayrıca kasa, yine üst bölüme konumlandırdığı RGB kontrolleri; USB 3.0 girişleri, kulaklık ve mikrofon ile birlikte Type-C ve fan kontrol ünitesine de sahip.

Yakın zamanda ülkemiz piyasasında da satışa sunulacağı düşünülen ROG Helios kasanın İngiltere satış fiyatının 249.99 Euro olduğu biliniyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Muhammet Enes CANSIZ

Muhammet Enes CANSIZ

Teknolojiyi ve getirdiği ürünleri çok seven Enes bu ürünleri incelemeyi, onlarla ilgili çalışmalar yapmayı çok seviyor. Memleketi Trabzon'da ikamet ediyor ve PC Hocası için yazılar yazıyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz