PC HocasıHaberlerBanka/Kredi Kartlarındaki Temassız Ödeme Limiti Arttırılıyor!

Banka/Kredi Kartlarındaki Temassız Ödeme Limiti Arttırılıyor!

   

Hem kredi kartları hem de banka kartlarında bulunan temassız ödeme sistemindeki 500 TL tepe limit yeni bir karar ile yüzde 50 oranında arttırılacak. 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren tüketiciler sahip olduğu kartlarını kullanarak yapacakları temassız alışverişlerinde maksimum 750 TL ödeyebilecek. Bu limitin üzerindeki işlemlerde kart şifresi girmek zorunda kalacaklar.

Ödeme kolaylığı ile hayatımıza giren ve pandemi ile hayatımızın vazgeçilmezi olan Temassız Ödeme teknolojisi her ne kadar hayatımızı kolaylaştırıyor olsa da bir limit sınırına mevcut. Şu anda 30 Haziran itibariyle kartlarla yapılacak temassız alışverişlerde maksimum limit 500 TL.

1 Şubat 2022 tarihi itibariyle 350 TL’den 500 TL’ye çıkarılan temassız ödeme limiti Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kararı ile henüz 2022 yılı bitmeden yüzde 50 oranında bir artış daha alıyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/banka-kredi-kartlarindaki-temassiz-odeme-limiti-arttiriliyor-129430/ linkinden 12.08.2022 14:08:54 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video