PC HocasıAndroidBilgisayar Üzerinden Android Cihazı Canlı İzleme

Bilgisayar Üzerinden Android Cihazı Canlı İzleme

  arctis 7+

Milyonlarca Android kullanıcısı her gün tablet veya telefonlarını aktif olarak kullanırken, bilgisayardan da izlemek veya kontrol edebilmek için farklı yöntemlere başvuruyor. Ancak Google Chrome uygulaması olan Vysor sayesinde kolay bir şekilde Android cihazınızı kontrol edebiliyorsunuz. Olayı daha net kavrayabilmek için aşağıdaki uygulama videosunu izleyebilirsiniz.

 

 

VYSOR İLE ANDROID CİHAZ KONTROLÜ

Nasıl ki bilgisayardan bilgisayara uzaktan bağlanıp kontrol etmek için Teamviewer kullanıyorsak, bilgisayardan da Android uygulamasına sahip cihazları kontrol edebilmek için Vysor Chrome uygulamasını kullanıyoruz.

Çok kolay kullanıma sahip olan bu uygulamayı başlatabilmek için ilk olarak Chrome tarayıcınızı açmalı ve telefonunuzun USB kablosunu hazır bulundurmalısınız. Ardından aşağıdaki işlem adımlarını uygulamaya başlayabilirsiniz.

1-) İlk olara Android cihazınızı USB kablosu ile birlikte bilgisayara bağlayın.

2-) Ardından telefonuzun “Ayarlar” sekmesine tıklayın > Geliştirici Seçenekleri menüsüne girin ve “USB Hata Ayıklama Modu” seçeneğini işaretleyin.

3-) Sonraki işlemde ise Vysor Chrome uygulamasını bilgisayarınıza yükleyin ve uygulamayı çalıştırın. Karşınıza çıkacak pencerede Find Devices seçeneğini işaretleyin ve cihazı bulmasını bekleyin. Cihazınız bulunup eşleşme sağlandıktan sonra tek yapmanız gereken “Seç” butonuna basmak ve bir dakika yüklenmesini beklemek.

cihaz-secimi

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınızdan canlı olarak Android telefonunuzu veya cihazınızı kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir adım olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ufak bir not ekleyelim: Bilgisayarınızı bağladıktan sonra aynı bilgisayar kullanıyormuş gibi telefonunuzu veya cihazınızı kullanabiliyorsunuz. Vysor Chrome indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/bilgisayar-uzerinden-android-cihazi-canli-izleme-2235/ linkinden 02.12.2021 03:12:47 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad

Banner