Counter Strike 2

Counter Strike 2, Hileye Geçit Vermeyecek! Yeni Sistem Geliyor

  Google News

Counter Strike gibi yapımlarda oyuncuların en çok şikayet ettikleri konular hile konuları. Zira bu tür rekabetçi oyunlarda yapılan hile, oyunun tüm keyfini kaçırdığı gibi oyuncuları da olumsuz yönde etkiliyor. Tabii ki geliştirici firmalarda bu durumun önüne geçmek adına çeşitli önlemler alıyor. En son Counter Strike 2 için alınacak önlemler ortaya çıktı.

Valve, bu konuda ilk oyundan tecrübeli olacak ki yeni oyun için daha kapsamlı bir çalışma yapmış. Ortaya çıkan detaylar üzerinden yeni hile engelleme sisteminin nasıl olacağına bakalım.

Counter Strike 2 Hile Engelleme Sistemi Nasıl Çalışacak?

Yeni sistem bize bir yerden tanıdık geliyor. Hile sistemi konusunda ortaya çıkan dosyalara bakacak olursak Valve, daha önce Valorant yapımında kullanılan hile tespit sistemine benzer bir sistem kullanacak.

Bu sistemde oyunun girişinde ya da herhangi bir evresinde hile yapıldığı tespit edilecek olursa bu durumda, oynanan maç iptal ediliyor. İşte söz konusu sistemin VAC yani Valve Anti-Cheat içerisine entegre edildiği ve Valorant yapımında olduğu gibi oyunda hile tespit edildiği zaman devreye gireceği belirtiliyor.

Counter Strike 2

Bulunan kodlara baktığımız zaman, hile tespit edildiğinde oyunculara “Bu maç VAC Live tarafından iptal edildi” ifadesinin gösterileceği de gözüküyor. Alınan önlem oyunda hilenin önüne geçer mi göreceğiz.

Valorant, Vanguard üzerinden ilerlettiği bu anti hile sisteminde başarılı olmuştu. Counter Strike 2 hile konusunda aynı başarıyı yakalar mı derseniz, bunun için oyunun çıkışını beklemek lazım derim.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video