PC HocasıMonitörDell 5 bin dolarlık 8K monitörünü duyurdu

Dell 5 bin dolarlık 8K monitörünü duyurdu

 

Türkiye’de henüz 4K televizyon ve monitörler ile daha net bir şekilde tanışamamışken, Dell firması 8K çözünürlüğe sahip Ultrasharp UP3218K adında yeni monitörünü CES 2017 etkinliğinde duyurdu. Profesyoneller için geliştirilen yüksek çözünürlüklü bu monitör, şimdiden kullanıcıların hayallerini süslemeye başladı.

Günümüzde Full HD monitörler çok yaygın bir şekilde kullanılıyor biliyorsunuz. Ancak Dell firmasının geliştirdiği 8K çözünürlüğündeki bu monitörü Full HD çözünürlüğün tam 16 katı görüntü kalitesi sunuyor. Üstelik 32 inçlik boyutu ile birlikte geliyor. Şahsen test etmek istediğim psikopat monitörlerden birisi diyebilirim.

60 Hz yenileme hızı bulunan Dell Ultrasharp UP3218K modeli aynı zamanda 178 derece geniş açılı görüntüye sahip. Önceden renk skalalarını monitörlerde “milyon” değerlerde görürken, 8K çözünürlükteki bu monitörde 1.07 milyar renk ve 400 nit parlaklık bulunuyor.

ViewSonic VX2785-MHDU Monitör İncelemesi

Dell ekibi bu monitörü fotoğrafçılık ve video düzenleme işleri ile uğraşan kişiler veya firmalar için üretmiş. Açıkçası monitörde inç başına tam 220 piksel bulunuyor. Bu da zoom oranını sonuna kadar çekebilmek anlamına geliyor.

Kontrast oranımız 1:300:1 oranında ayarlanırken, oldukça dar yapıya sahip olması ile de müthiş bir görüntü deneyimi sunuyor. Monitörde 4 adet USB 3.0, USB-C ve Thunderbolt girişleri de unutulmamış. Geleceğin monitörü safhasında yer alan bu canavar şuanda piyasada 4999 dolardan satılıyor. Ancak 8K çözünürlüğe sahip böyle bir monitörü almak şuan ne kadar bir akıl kârı olur orası size kalmış.


Teknik detaylar

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • Benim bilgisayarım, telefonum, giysilerim vs. bütün eşyalarımın toplamından daha değerli.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement