reklam
Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook Gençlere Yönelik LOL Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Facebook Gençlere Yönelik LOL Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, uzun yıllardır kaybettiği genç kullanıcıları geri getirmek için LOL adında yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. 

Yaklaşık beş yıl önce Snapchat ile birlikte genç kitlesini birden kaybeden Facebook, ne kadar uğraştıysa da bu genç kitleyi geri getirmeyi başaramadı. Poke, Slingshot ve Riff gibi sayısız denemeler gerçekleştiren ancak hiçbirinden istediği verimi alamayan şirket, bu kez ailelerin onayıyla hazırladığı bir uygulamayı test ediyor.

LOL adı verilen uygulama daha çok yurt dışında ‘meme‘ olarak bilinen ve ülkemizde ‘caps’ adı ile eşleştirilen bir içeriğe sahip olacak. Aynı zamanda GIF desteği de sunacak uygulama, hayvanlar ve şakaları konu edinecek. Şu anda 100 lise kullanıcısı üzerinde test edilen uygulamanın tasarımı, Snapchat’in Keşfet arayüzü ile oldukça benzer. Kullanıcılar bu arayüzü kullanarak Instagram Hikayeler’i gibi çeşitli içerikler paylaşabilecek.

Facebook'tan Bitmoji Benzeri Servis: Facebook Avatar

Söylenenlere göre LOL, şu anda Facebook’un haber kuruluşlarından, geleneksel eğlence şirketlerinde ve doğrudan Facebook tarafından sunulan amatör ya da profesyonel içeriğe sahip Watch Video Merkezi’nin yerini alacak. Dolayısı ile uygulamanın Facebook içerisinde mi yoksa bağımsız halde mi sunulacağı bilinmiyor. Açıklamalar uygulamanın konsept aşamasında olduğu gösteriyor.

Uygulamanın tam olarak ne zaman sunulacağı bilinmese de Facebook’un genç kitleleri kendine çekme çabasının devam ettiği görülüyor. Naçizane önerimiz, platformun uydurma gönderilere ve güvenlik açıklarına karşı çalışmalar sunması. Siz LOL uygulaması ile platforma geri dönüş yapar mısınız?

Etiketler

Yazar Hakkında

Muhammet Enes CANSIZ

Muhammet Enes CANSIZ

Teknolojiyi ve getirdiği ürünleri çok seven Enes bu ürünleri incelemeyi, onlarla ilgili çalışmalar yapmayı çok seviyor. Memleketi Trabzon'da ikamet ediyor ve PC Hocası için yazılar yazıyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz