PC HocasıOyunGearbox, Satın Alınmasına Rağmen Borderlands Oyunları Yapmaya Devam Edecek

Gearbox, Satın Alınmasına Rağmen Borderlands Oyunları Yapmaya Devam Edecek

 

Son zamanlarda, bir haberimizde Embracer Group’un Gearbox Entertainment’i 1,3 milyon dolara satın almayı kabul ettiğini belirtmiştik. 2K Games’e göre, Borderlands serisi Gearbox tarafından geliştirilmeye devam ediyor.

Embracer Group’un Gearbox Software’i satın alacağının duyurulmasının ardından birçok oyuncu, Gearbox’un en önemli serilerinden olan Borderlands için bu durumun ne anlama geldiğini merak ediyordu.

Yayıncı 2K Games tarafından yayınlanan bir açıklamada, “Borderlands serisinin gururlu yayıncısı olarak, Gearbox’taki ortaklarımız ve organizasyonları için mutluyuz” ifadelerini kullandı.

“Birleşme, 2K’nın Gearbox ile olan ilişkisini Borderlands’in yayıncısı olarak rolümüzü ya da şu anda stüdyo üzerinde çalıştığımız diğer projeleri değiştirmiyor. Bu inanılmaz derecede yetenekli ekiple uzun vadeli ortaklığımızı sürdürmeyi ve dünya çapındaki oyun hayranlarına çok daha heyecan verici eğlence deneyimleri sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

Borderlands, 2K Games ve Gearbox arasında bir ortaklık olarak kalırken, Embracer Group’un satın almasının ardından hangi projelerin ortaya çıkacağını ve Gearbox’un yeni sahiplerinin, Borderlands kadar başarılı farklı bir seri üretip üretmeyeceğini birçok oyuncu gibi biz de merak ediyoruz.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video