PC HocasıİnternetGoogle Chrome’da Gizli Sekmeleri Kısayol Oluşturabileceksiniz

Google Chrome’da Gizli Sekmeleri Kısayol Oluşturabileceksiniz

 

İnternet devi Google beyciğim şu anda tüm dünyanın nefret ederek kullandığı (çok fazla RAM tüketmesinden dolayı, yoksa iyi çocuk) internet tarayıcısı Google Chrome‘un Canary sürümünde bulunan yeni bir özelliği Chrome için geliştirmeye çalışıyor.

Google Chrome beyciğimin Canary sürümünde test edilen özellik eğer kullanıma açılırsa artık Gizli Sekmeler için masaüstü kısayolları oluşturabileceksiniz. Ayrıca bu özelliği test edebilmeniz için Chrome’un bayraklar bölümünde mevcut halde, chrome://flags terimini tarayıcınızın arama çubuğuna aratarak bulabilirsiniz.

Kullanıcıların Gizli Moddayken, tarayıcı doğrudan Gizli mod içerisinde başlatmalarına imkan tanıyacak bir masaüstü kısayolu oluşturması sağlanacak. Böylelikle önce tarayıcınızı açıp ardından Gizli mod’a geçmenize gerek kalmayacak.

Bunu nasıl yapacağız peki?

Tarayıcınızı açtıktan sonra bir Gizli sekme oluşturacaksınız ardından tarayacı barında yer alan (Gizli Sekme) yada (Incognito) ibaresine tıkladıktan sonra “Create shortcut” veya “Kısayol oluştur” ibaresine tıkladıktan sonra yeni kısayol ekranda belirecek.

Gizli Mod, ziyaretlerinizin geçmişini tutmayarak ve oturum kapatıldığında herhangi bir çerez veya diğer izleme öğelerini kaydetmeyerek daha fazla gizlilik sunar.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-chromeda-gizli-sekmeleri-kisayol-olusturabileceksiniz-88617/ linkinden 28.07.2021 20:07:26 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video