PC HocasıİnternetGoogle Home Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google Home Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google Home
 

Google düzenlemiş olduğu I/O 2016 etkinliğide bir diğer modülü Google Home‘u tanıttı. Yeni Google Home ile ilgili detaylar ve merak edilen tüm özellikler haberimizde.

Google Home Ne İşe Yarıyor ?

Her yıl düzenlenen etkinlikte geliştiriciler konferansı olarak tanıdığımız Google I/O 2016 etkinliğinde Google Allo tanıtılmıştı. Ardından sıra Google Home’a geldi. Google’ın sesli asistan özelliği ile çalışan Google Home evinizde bulunan tüm eşyaları akıllı cihazlara dönüştürerek yönetmenizi sağlayan teknolojinin adı olarak tanımlanıyor.

Google-Home
Google Home üzerinde bulunan mikrofon sayesinde sesi uzaktan algılayarak internet üzerinden Google servislerine bağlı olduğu için, Google Home devreye girerek evinizdeki ışıkları açıp kapatabildiği gibi, farklı türde müzikler, sesli mesaj gönderme veya yemek sipariş etme gibi pek çok özelliği bulunuyor. Ayrıca televizyon üzerinden herhangi bir kanalı açmak istediğinizde bile seslenmeniz yeterli oluyor. Tabii ki yine Google üzerinden sesli olarak arama yapmayı da unutmayalım.

Google-Home-2
Far field olarak tanımlanan özellik sayesinde uzak mesafeden komutları vererek etki-tepki olayını gerçekleştiriyor. Google Home hazırlanan algoritması sayesinde evin içerisinde farklı sesler olmasına rağmen, sizin sesinizi tanıyarak ayırt edebilme yeteneğine sahip. Bu aralar piyasada bulunan pek çok ürüne ve teknolojiye rakip olmaya çalışan Google ekibi, Home ile de Amazon’un sesli asistanı olan Echo’ya rakip olacak. Eğer Google Home‘u yakından tanımak ve sahip olmak istiyorsanız buraya tıklayarak mail adresinizi yazıp kaydolmanız yeterlidir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-home-nedir-ne-ise-yarar-21634-8872/ linkinden 29.07.2021 04:07:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video