PC HocasıAndroidGoogle Mesajlar, OTP Mesajlarını Otomatik Olarak Silecek!

Google Mesajlar, OTP Mesajlarını Otomatik Olarak Silecek!

 

İnternet ve yazılım devi Google, şu anlık yalnızca Hindistan bölgesinde Mesajlar uygulamasını, tek kullanımlık şifrelerin gelen kutunuzu tıkamasını önlemek için tek kullanımlık şifreleri (OTP’ler) otomatik olarak silinmesine izin verecek şekilde güncelliyor. Bunun yanı sıra Google, uygulamanın mesajları kategorilere ayırabileceğini ve kişisel yazışmalarınızı banka işlemleri ve özel tekliflerle ilgili bildirimlerden uzak tutabileceğini de paylaştı.

Konu hakkında demeç veren Google, iletileri kişisel, işlemler, OTP’ler ve teklifler gibi kategorilere ayırmak için bir makine öğrenimi modeli kullandığını söylüyor; bu, Gmail’deki e-postalar için zaten sundukları sisteme oldukça çok benziyor. Google, sıralama işleminin cihazda gerçekleştiğini, bu nedenle çevrimdışıyken de çalışması gerektiğini söylüyor.

Google, yeni özelliklerin Hindistan’da “önümüzdeki haftalarda”, Android 8 ve üzerini çalıştıran tüm Android telefonlarda kullanıma sunulacağını söylüyor. Şirket sözcüsü konu hakkında yaptığı bir açıklamada, özelliğin Hindistan dışına yayılması hakkında bir şey söylemedi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-mesajlar-otp-mesajlarini-otomatik-olarak-silecek-115109/ linkinden 20.09.2021 14:09:11 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad