Google Stadia, PC Hocası
Ana SayfaOyunGoogle Stadia için Yeni Fragman Yayınlandı
Google Stadia, PC Hocası

Google Stadia için Yeni Fragman Yayınlandı

Google’ın oyun dünyasına yeni bir yorum getirecek olan sistemi Google Stadia, 19 Kasım itibariyle belli başlı bölgelerde satışa çıktı. Aylık ya da yıllık abonelik üzerinden işleyecek olan sistem için tanıtımlar da gecikmedi.

Bugün Google tarafından yeni bir çıkış fragmanı yayınlandı. Stadia dünyasını esprili bir dille anlatan çıkış fragmanı, öne çıkan özelliklere de atıfta bulunuyor.

Google Stadia giderek yaygınlaşmaya devam edecek

Fragmanda vurgulanan ilk nokta oyun konsollarına göre Google Stadia sisteminin çok daha işlevsel olduğu. Videoda Stadia’nın 4K 60 FPS çözünürlük desteğine kadar destek sunulabilen bir sistem olmasının yanında, bulut üzerinden oyunlara erişimin avantajlarından da bahsediliyor. Stadia ile oynadığını oyunları indirmeye ihtiyacınızın olmaması veya oyunları güncellemek için gereksiz bekleme sürelerine ihtiyaç olmadığından söz edildiğini görüyoruz.

Fragmanın sonunda Stadia oyunlarının farklı cihazlardan da oynanabileceği söyleniyor ki bu da zaten sistemin en önemli artılarından bir tanesi olarak gösterilebilir. Reklamlar, yayınlanan fragmanlar derken Google’ın yeni bulut oyun servisine önem verdiğini söylemek yanlış olmaz.

Sınırlı bir alanda kullanılabilen servis için beklenti, daha geniş bir alanda kullanılabileceği yönünde. Google Stadia sisteminin kullanılabileceği ülkelerin sayısının hızla artmasını bekliyoruz. Ülkemizde bu hizmetin ne zaman kullanıma gireceği ise tam olarak soru işareti.

Etiketler