reklam
PC HocasıOyunGoogle Stadia için Yeni Fragman Yayınlandı
Google Stadia

Google Stadia için Yeni Fragman Yayınlandı

Google’ın oyun dünyasına yeni bir yorum getirecek olan sistemi Google Stadia, 19 Kasım itibariyle belli başlı bölgelerde satışa çıktı. Aylık ya da yıllık abonelik üzerinden işleyecek olan sistem için tanıtımlar da gecikmedi.

Bugün Google tarafından yeni bir çıkış fragmanı yayınlandı. Stadia dünyasını esprili bir dille anlatan çıkış fragmanı, öne çıkan özelliklere de atıfta bulunuyor.

Google Stadia giderek yaygınlaşmaya devam edecek

Fragmanda vurgulanan ilk nokta oyun konsollarına göre Google Stadia sisteminin çok daha işlevsel olduğu. Videoda Stadia’nın 4K 60 FPS çözünürlük desteğine kadar destek sunulabilen bir sistem olmasının yanında, bulut üzerinden oyunlara erişimin avantajlarından da bahsediliyor. Stadia ile oynadığını oyunları indirmeye ihtiyacınızın olmaması veya oyunları güncellemek için gereksiz bekleme sürelerine ihtiyaç olmadığından söz edildiğini görüyoruz.

DJ Oyunu Fuser'ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Fragmanın sonunda Stadia oyunlarının farklı cihazlardan da oynanabileceği söyleniyor ki bu da zaten sistemin en önemli artılarından bir tanesi olarak gösterilebilir. Reklamlar, yayınlanan fragmanlar derken Google’ın yeni bulut oyun servisine önem verdiğini söylemek yanlış olmaz.

Sınırlı bir alanda kullanılabilen servis için beklenti, daha geniş bir alanda kullanılabileceği yönünde. Google Stadia sisteminin kullanılabileceği ülkelerin sayısının hızla artmasını bekliyoruz. Ülkemizde bu hizmetin ne zaman kullanıma gireceği ise tam olarak soru işareti.

Etiketler

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement