Görüşürüz Çocuklar: Pixel 3 Ailesi Son Güncellemelerini Alacaklar

  Google News

Google’ın akıllı telefon ailelerinden Pixel 3 ve kardeşi Pixel 3XL son güncellemelerini alarak piyasaya veda edecekler. Pixel 3 ilk olarak Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştü bu sebepten ötürü internet ve yazılım devi Google’ın üç yıllık güvenlik yamaları sırasındaki politikasını takip ederek artık herhangi bir güncelleme almayacaklar.

Pixel 3 serisi geçtiğimiz ay Android 12 büyük güncellemesini aldı fakat 1 Kasım güvenlik yaması listesinden çıkarıldı. Şirket Pixel 3 ve 3XL modelleri için son bir güncelleme yayınlayacak. Bu mevzu bahis güncelleme gelecek yılın ilk üç ayında yayınlanacak. Güncelleme 2018 yılında tanıtılan akıllı telefonlar için son kez yayınlanan hata düzeltmeleri güncellemesi olacak.

Sırada Pixel 3a ve 3a XL modelleri var!

Pixel 3’lerin izini Pixel 3a ve 3a XL modelleri takip edecek; son güvenlik yamalarını 2022 yılının Mayıs ayında alacaklar ve böylelikle Google’ın bir akıllı telefon ailesi de emekliye ayrılacak. Pixel 3a modelleri, Mag of 2022 olarak adlandırılan garantili Android işletim sistemi güncellemeleri de alacak, revize edilmiş bir güncelleştirme politikası kapsamında Pixel 5a 5G ailesine kadar tüm Pixel modelleri için geçerli olacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video