reklam
Ana SayfaCep TelefonuHuawei P30 Pro New Edition: Google Destekli Huawei Telefon

Huawei P30 Pro New Edition: Google Destekli Huawei Telefon

Sevgili Huawei beyciğimin, Huawei P30 ve P30 Pro modellerini piyasaya sürmesinin üzerinden tam bir yıl geçti. Şimdi ise Çinli teknoloji devi, geçen sene tanıttığı model üzerinde küçük iyileştirmeler sunan P30 Pro ismini taşıyan P30 Pro New Edition’ın güncellenmiş bir sürümünü duyurdu.

P30 New Edition, diğer Android akıllı telefonlar gibi tüm Google hizmetlerini destekliyor – bu, akıllı telefonun en büyük avantajı olabilir, çünkü son birkaç ay içinde Huawei’nin piyasaya sürdüğü akıllı telefonların çoğu Google hizmeti sunmuyor. P30 Pro New Edition, tüm Google hizmetleri akıllı telefonla önceden yüklenmiş olarak geldiği gibi sorunlarla karşılaşmaz.

Yeni P30 Pro, 8GB RAM ve 256GB depolama ile birleştirilmiş Kirin 980 yonga seti tarafından desteklenmektedir ve cihazın bir başka seçeneği bulunmamaktadır, ancak microSD kart genişletme desteğine sahip olduğundan, istediğiniz depolama kapasitesini artırabilirsiniz. Akıllı telefon geçen sene tanıtılan modelin aksine Android 10’u kutudan çıktığı gibi destekliyor, ancak geçen yılın P30 Pro’su da Android 10’a yükseltilebilir durumda. Yeni P30 Pro’daki diğer özellikler geçen yılın modeline çok benziyor.

Sony Düzenlediği Etkinlikte Xperia 8'i Duyurdu!

Fiyatı ne kadar?

Huawei beyciğim Google hizmetlerini tamamen destekleyen Huawei P30 Pro New Edition Akıllı telefonu, Almanya’da 749 € (yaklaşık 650 £, 800 $, AU $ 1,250) olarak fiyatlandırıldı ve 31 Mayıs’ta satışa sunulacak. Ancak, akıllı telefonun diğer ülkelerde de mevcut olup olmayacağı belli değil.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz