PC HocasıOtomobilHummer, Hayatımıza Bir Pick-Up Olarak Yeniden Girecek!

Hummer, Hayatımıza Bir Pick-Up Olarak Yeniden Girecek!

 

The Wall Street Journals tarafından yapılan habere göre General Streets, şirketin meşhur gaz yakan Hummer’ın markasını taşıyacak tamamen elektrikli bir kamyonetin duyurusunu yapmak için hazırlanıyor. Yeni aracın, LeBron James’in oynadığı bir Super Bowl reklamı sırasında gösterileceği de iddia ediliyor.

GM, Hummer kamyonunu 2022’den itibaren GMC markası altında satacak ve rapora göre Hummer’ı bir zamanlar olduğu gibi kendi markası olarak canlandırması beklenmiyor. GM, 2010 yılında finansal krizin, otomobil üreticisinin hükümet kurtarma ve artan yakıt maliyetlerinin ardından Hummer markasını öldürdü. GM ve GMC temsilcileri zamanında konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Söylentiler aylarca GM’nin Hummer isim plakasını canlandırmayı planladığını ve muhtemelen bir elektrikli araç için döndüğünü belirtti. Şirket, 2023 yılına kadar (tüm küresel pazarlarında) 20 yeni elektrikli aracı piyasaya sürmek için milyarlarca dolarlık bir baskının ortasında ve bu hedefe ulaşmak için büyük şanslar almaya istekli olduğu gösteriliyor.

LG ile ortak fabrika kuracak

GM, Rivian ile elektrikli bir kamyonet yapmak istedi, ancak Michigan merkezli EV start-up teknolojisine özel haklar talep ettikten sonra reddedildiği bildirildi. (Rivian o zamandan beri Ford ile münhasır olmayan bir anlaşma yaptı.) GM ayrıca Lordstown, Ohio’daki kepenkli fabrikasını Lordstown Motors adlı bir elektrikli kamyon girişimine sattı ve LG’nin pil bölümü ile birlikte kasabada 2.3 milyar dolarlık bir fabrika kurmayı planlıyor.

GM, makul gaz fiyatları, daha yüksek oturma pozisyonu ve güvenlik hissi (hizmete ek olarak) gibi şeyler için müşteri talebi ve yakıt ikmali sayesinde, ABD’de SUV ve kamyonet satışlarını hızlandıran Hummer’ı canlandırıyor.

Otomobil üreticileri bu araçlardan daha fazla kâr sağlamış oluyor. SUV ve kamyon satışlarındaki bu patlama, maalesef, sektör için küresel CO2 (karbondioksit) emisyonlarında büyük bir sıçrama ve yaya ölümlerinde çarpıcı bir artış şeklinde bir insan maliyetine sahipti. Elektrikli bir Hummer ilkini hafifletmeye yardımcı olabilirken, ikincisini değiştirmek kesinlikle fazla bir şey yapmaz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video