PC HocasıİncelemeHyperX PulseFire Haste Mouse İncelemesi

HyperX PulseFire Haste Mouse İncelemesi

 

PC Hocası’ndan herkese merhabalar. Farklı farklı ürünleri incelemeye aldığımız hocamızın masasında bugün, HyperX PulseFire Haste mouse’unun incelemesini gerçekleştiriyoruz.

Tasarım

Kutusunun içerisinden kullanma kılavuzu ve birçok kağıt, skratez ve kavrama bantları çıkıyor. Bu kauçukları hem tıklama kısmında hem de yan kavrama bölümlerine yapıştırabiliyorsunuz. Basit bir yapıştırması var bizce kullanılması gerekiyor. Geldiği şekilde de kullanabilirsiniz, ancak eliniz terliyse kayma yapabiliyor.

Delikli mouse furyasına en son katılanlardan birisi de HyperX oluyor. Buradaki amaçlanan şey ise mouse’un tamamen hafifliği üzerine kurulu. Bu mouse kablo olmadan 59 gram, kablolu ile de 80 gram ağırlığa sahip. Yani, kablo neredeyse mouse’dan daha ağır gelecek diyebiliriz.

Kablodan bahsetmişken ‘Paracord’ yapıda tasarlanmış örgülü, oldukça esnek, hafif ve 1.8m uzunlukta kullanıcıya ulaşıyor. Bizce uzunluğu gayet yeterli.

Mouse’u şöyle bir tuttuğumuzda mouse’u hissedemiyoruz. Hocamız genellikle ağır mouse kullandığı için bir alışkanlığı bulunuyor, bu tip mouse’larda ise boşa dönüyormuş gibi hissettiğini belirtiyor. Tabi, bu tip durumlar herkesin edinmiş olduğu alışkanlıkla eş orantılı olarak değişebiliyor.

Mouse’un tam ortasında kademeli DPI tuşu yer alıyor. Altında ise, Pixart PMW 3335 sensörü bulunuyor. Bir mouse’un fiyatı belirlenirken birçoğunuzun bildiği üzere en önemli etmenlerden birisi içerisindeki sensör oluyor. Bu sensörde Pixart’ın geliştirmiş olduğu en üst düzey model olmasa da, en iyilerinden bir tanesi olarak kabul edebileceğimiz modellerden birisi.

Merakımıza engel olamıyoruz ve cihazın içerisine de bir göz gezdiriyoruz. Sağ ve sol tarafta iki adet buton bulunuyor, bu butonların bulunduğu yerde TTC Altın Mikro Anahtar yer alıyor. Bu anahtarın ise 60 milyon tıklama ömrü olduğunu HyperX kullanıcısına garanti ediyor. Tam ortada ise kademeli DPI tuşu yer alıyor. 4 farklı hazır profil arasında değişiklik yapıyor. Bir de üst plastik aksam bulunuyor.

HyperX’in yazılım kısmını çok beğenmiyoruz. Birincisi bu yazılım kendi web sitelerinde değil, Microsoft Store üzerinde bulunuyor. Yani, indirebilmeniz için Microsoft hesabınızın bulunması gerekiyor. Aynı zamanda, içerik olarak da biraz zayıf kaldığını söyleyebiliriz. Geliştirilmesi gereken yerler olduğunu düşünüyoruz. Uygulamanın içerisinden DPI, RGB ve tepkime süresi gibi özellikleri ayarlayabiliyorsunuz ancak, günümüz için bizce daha fazlası gerekiyor.

Bir de mouse’un RGB aydınlatma kısmının biraz kısır kaldığını söyleyebiliriz. RGB aydınlatma yalnızca tekerlekte yer alıyor.

Yüzey Testi

Mouse’u tek tek ‘Parlak Yüzey’, ‘Mousepad’ ve ‘Ahşap Yüzey’ olmak üzere farklı yüzey tiplerinde test ettik. Mouse’un sensör kavrama kabiliyetinin gayet iyi olduğunu belirtelim. Herhangi bir kaçma ile karşılaşmadığımız gibi, eğer mouse’u cam gibi yüzeylerde kullanmayacaksanız herhangi bir sorun çıkartmadan gayet performanslı bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Teknik Detaylar

  • Sensör: Pixart PMW3335
  • DPI: 16.000
  • Hız: 450ips
  • İvme: 40G
  • Tuş Sayısı: 6 Adet
  • Tıklama Ömrü: 60 Milyon
  • RGB: Mevcut (Tek Bölge)
  • Tazeleme Oranı: 1000Hz
  • Kablo: 1.8 metre HyperFlex
  • Ağırlık: 59 gram

Hocanın Yorumu

Mouse hakkında şunu söyleyebiliriz, herhangi bir zemin ayırt etmeden rahatlıkla çalışıyor. Ancak, şunu söylememiz gerekiyor. HyperX’in yazılım konusunda biraz ağırlık vermesi gerektiğini düşünüyorum. Belki test etmiş olabilirsiniz ama arayüz biraz sade geliyor ve eklenmesi gereken şeyler olduğunu düşünüyorum. Onun dışında Microsoft Store’dan indiriyor olmak da bence bir dezavantaj, Microsoft Hesabınız olmadan yazılımı indiremiyorsunuz. Burada da bir zorunluluk çıkartılmış oluyor.

İncelememizin burada sonuna geliyoruz, mouse’un inceleme videosuna yazımızın en başından ulaşabilir, görüş ve yorumlarınızı bizlere aktarabilirsiniz. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere hoşça kalın!

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/hyperx-pulsefire-haste-mouse-incelemesi-111455/ linkinden 17.09.2021 17:09:03 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad