PC HocasıHaberlerİddia: Artırılmış Gerçeklik Kulaklık Şirketi Daqri Kapatıldı!

İddia: Artırılmış Gerçeklik Kulaklık Şirketi Daqri Kapatıldı!

   

Tam anlamı ile iş odaklı artırılmış gerçeklik kulaklıkları ile tanınan Daqri’nin kepenkleri indirdiği bildiriliyor. Dün TechCrunch tarafından yapılan açıklamada, şirketin karargahının kapatıldığı ve birçok çalışanın işten çıkarıldığı ve eski personelden gelen raporlar alındığı belirtildi. Bir elektronik postada açıça Daqri’nin varlıklarının kapanış için hazırlanma sürecine satılmaya çalışıldığı söylendi.

Road to VR, şirketin akıllı gözlük ve Worksense programlarını Eylül ayının sonuna kadar bitireceğini belirten bir elektronik posta aldı ve bu e-postayı ayrıntılı olarak açıkladı. Varlık satışı “Daqri’nin endüstriyel giyilebilir işleri işine son verecek ve şirketin önünü kesecek” dedi. Daqri bu konulara cevap vermedi.

Daqri’nin hikayesi

 

Daqri şirketi 2010 yılında kuruldu ve 2016 yılında bir artırılmış gerçeklik içeren “akıllı kask” piyasaya sürdü. Kask, endüstriyel ekipmanların karmaşık ekipmanlarla ilgili talimatlarını üst üste bindirerek, Artırılmış Gerçeklik kulakları için nispeten yaygın bir kullanım olarak üstlenmesini sağlayarak tasarlanmıştı.

Şirket, akıllı kaskı piyasaya sürdükten sonra 2017 yılında profesyoneller için 4.995 dolarlık daha az fiyatlı akıllı gözlük seti ile devam etti. Wall Street Journal, Daqri’nin risk sermayesinde 275 milyon dolar topladığını açıkadı.

Bunlara ek olarak, TechCrunch, şirketin fütüristik donanımı kullanmak için eğitimdeki zorluklar nedeni ile gözlükleri satmak konusunda zorluklar çektiğini belirtti.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iddia-artirilmis-gerceklik-kulaklik-sirketi-daqri-kapatildi-64581/ linkinden 15.08.2022 00:08:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video