diablo-4

İddia: Diablo 4, RTX 3080 Ti Ekran Kartlarını Bozdu

  Google News

Uzun bir süredir beklediğimiz Diablo 4, geçtiğimiz günlerde ilk beta testlerine başladı. Beta sürümde genelde oyunun nasıl olduğu konuşulur ama internet dünyasında hızla yayılan iddialar oyunun önüne geçmeye başladı diyebiliriz. Zira forumlarda kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlarda yer alan iddialara göre Diablo 4, RTX 3080 Ti ekran kartlarını aşırı zorluyor ve hatta kartların bozulmasına neden oluyor.

Diablo 4, RTX 3080 Ti Modellerine Zarar mı Verdi?

Reddit ve Blizzard forumlarında yer alan iddialarda oyuncular, oyuna girdikten sonra ekran kartlarının bir hayli zorlandığını belirtiyor. Ekran kartlarının aşırı derecede zorlanması sonrasında, bir süre sonra sistem çöküyor ve görüntü gidiyor. Bir daha görüntüyü de geri getirmek mümkün olmuyor.

Kimi kullanıcılarda ise oyuna girdikten sonra, ekran kartının aşırı zorlandığı fakat çökme gibi bir sorun yaşanmadığını belirten yorumlar yapmış.

Şu an için bu gibi bir sorun yaşayan kullanıcıların, kontrol panelinden kare hızlarını sınırlamasıyla sorunu çözdüğü bilgisi de var. Ama tabii ki kesin bir çözüm değil. Ayrıca kartlara kalıcı bir zarar verilip verilmediği konusu da net değil.

Diablo 4

Reddit ve forumlarda yer alan iddialara göre genelde Gigabyte ve EVGA RTX 3080 Ti modellerinde bu tip bir sorunun yaşandığı belirtilmiş.

Beta sürümde bazı sorunların olması normal ama bu denli büyük bir sıkıntının yaşanması, işleri bir hayli karmaşık hale getirir.

Şimdilik firmanın konu hakkında yapacağı açıklamaları beklemek lazım. Firma betada yaşanan optimizasyon sorunları için açıklama yapmış ve bunların çözüleceğini dile getirmişti. Fakat ekran kartlarının bozulması iddiası konusunda detaylı bir açıklama yok. Unutmadan oyunun 6 Haziran tarihinde kararlı sürümle çıkış yapacağını da hatırlatalım. Yaşanan bu sorunlar ya da iddialar oyunun çıkışını etkiler mi bilmiyoruz.

Durumdan Etkilendiğini Belirten Kullanıcılara Göre Vaka Sayısı 

Kart Serisi  Vaka Adedi 
RTX 3080 Ti 15
RTX 3080 1
Radeon RX 6900 XT 1

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

9 Yorum

  • bu vaka durumu doğru ne yazık ki ekran kartları diablo 4de çok fazla çalışıyor görüntüler gidiyor

  • 6600xt ile 60 fps sınır yaptım oyuna başladıktan 10 dakika sonra boşuna fazla elektrik çekmesin diye ama daha en başta hiç görmediğim elektrik tüketim değerlerine ulaşmıştı ekran kartı

    • bende GTX 1050 Mobile ile oynanır mı diye soruyorum insanlara oynamayı bırak açmaz bile muhtemelen 😊 üzüldüm çok oynamak isterdim ama yapacak birşey yok GTX 1660 li sistem hayal etmeye devam edeyim.

  • bende GTX 1050 Mobile ile oynanır mı diye soruyorum insanlara oynamayı bırak açmaz bile muhtemelen 😊 üzüldüm çok oynamak isterdim ama yapacak birşey yok GTX 1660 li sistem hayal etmeye devam edeyim.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video