reklam
Ana SayfaHaberlerIGTV Videolarınızı Facebook Watch ile Senkronize Edebilirsiniz

IGTV Videolarınızı Facebook Watch ile Senkronize Edebilirsiniz

Instagram’nın kurucularının ayrılmasının ardından Facebook, fotoğraf paylaşım uygulamasını amiral gemisi sosyal ağlarıyla daha yakından bütünleştirmek için çalışıyor. Marka adını Instagram’nın yanına eklemişti ve şu anda her iki platformun mesajlaşma ürünlerini birlikte çalışabilir hale getirmek için çalışıyor. Şimdi, Facebook, Instagram’ın IGTV videosunu, Facebook’un video sitesi olan Facebook Watch ile senkronize etmek için bir yöntem oluşturuyor.

Jane Manchun Wong’un bir başka bulgusunda, Instagram’ın geliştirilmesinde Instagram kullanıcılarının IGTV içeriğini hem Instagram’a hem de önizleme olarak hem de Facebook ve Watch’a göndermelerini sağlayacak bir özellik olduğu bulundu. “Facebook’ta görünür hale getir” isminde ek bir seçenek anahtarı yer alacak.

 

 

Özellik halen aktif değil!

Wong, düğmelerin işlevsel olmadığı için özelliğin hala prototip aşamasında olduğunu söylüyor. Bu hamle, geçmesi durumunda, Facebook’u içerikleri için bir hedef olarak dahil ederek, videolarının dağıtımını artıracağı düşünülürse, daha fazla video oluşturucusuna IGTV kullanmasını isteyebilir.

Amaç: IGTV Popüleritesini Arttırmak

Bu da bağımsız bir video platformu olarak kullanılmayan bir uygulama olan IGTV’ye yardımcı olabilir. Bugün IGTV, TikTok ve Snapchat’in dikey videolarından ilham alıyor. Instagram kullanıcılarını hem Instagram içinde hem de ayrı bir IGTV uygulamasında daha uzun formda, portre modunda video içeriği ile meşgul etmek içindir. Ancak IGTV, genellikle platform için özel olarak tasarlanmış içerikten ziyade, zayıf şekilde kırpılmış ve içe aktarılmış web videosuyla doludur.

Bing Arama Motorunun Logosu Değişti!

Bu arada, IGTV uygulaması, ana mağazası Instagram’da olduğu gibi App Store’un listelerinde en üst sıralara çıkmak için mücadele etti. Bugün, App Store’daki Fotoğraf ve Video kategorisinde 159. sırada ve Genel en iyi listelerde yer almadı.

Yaratıcıların şikayet ettiği bazı sorunları ele almak için bu hafta Instagram’da yükleme deneyiminde birkaç değişiklik yapıldı. Bu, yaratıcının Profil Kapağı için bir IGTV minik resminin 1:1 görünümünü seçme ve IGTV videosunun hangi 5:4 bölümünün akışta gösterilebileceğini düzenleme becerisini içeriyordu.

IGTV artık IGTV başlıklarındaki ve açıklamalarındaki Instagram tanıtıcılarını ve etiketlerini otomatik olarak dolduracak ve artık mobilden daha uzun video yükleme özelliğini de destekleyecektir. Son değişiklikle birlikte, IGTV mobil cihazda bir dakikaya yüklenecek minimum eşiği artırdı ve 15 dakikaya kadar mobil yüklemeye izin veriyor.

Instagram, IGTV içeriğinin Facebook ve Facebook Watch’a olası bir şekilde eşitlenmesi hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

 

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz