PC HocasıCep Telefonuİki Ekranlı YotaPhone 3 Tanıtıldı

İki Ekranlı YotaPhone 3 Tanıtıldı

 

Teknoloji geliştikçe ortaya muazzam detaylar çıkabiliyor. Bazı firmalar bu gelişmeyi güzel bir biçimde değerlendirebiliyorlar. YotaPhone 3‘de bu gelişmeden iyi bir biçimde nasibini alan telefonlardan birisi olmuş.

İki ekran deyince aklınıza LG V10’daki gibi olan türden iki ekran gelmesin, burada “iki ekran” olarak bahsedilen şey gerçekten iki ekran. Aslında teknolojiyi yakından takip edenler YotaPhone 2‘yi bilir, arkada ve önde birer tane olmak üzere toplamında iki tane ekranı ve özellikleriyle öne çıkıyordu, işte YotaPhone 3‘de aynı teknolojiyi kullanıyor. Şimdi bu telefonun özelliklerine yakından göz atalım hocalar.

İki Ekranlı YotaPhone Neler Sunuyor ?

8 çekirdekli SnapDragon 625’den gücünü alan telefon 4GB LPDDR4 bellek ile de günümüzün standartlarını koruyor. Depolama tarafında 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı seçenek ile karşımıza çıkmaya hazırlanan cihazın malesef hafızası genişletilemiyor. Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile çıkacak olan telefonun kamera paketi ise yeterli gibi görünüyor.

Aynı zamanda 13 megapiksel değerinde arka kamera ve 12 megapiksel değerinde ön kameranın yer aldığı YotaPhone 3‘ün kameralarının diyafram değerleri hakkında ise henüz bir bilgi yok. YotaPhone 3’e tam 3300mAh batarya eşlik edecek. Tüm bu özelliklere ek olarak kablosuz şarj desteği ve parmak izi okuyucu da bu telefonda unutulmamış, telefonun USB Type-C arabirimi kullanacağını da hatırlatayım.

İki Ekran Teknolojili

En başta da belirttiğim üzere telefon iki ekran teknolojisi ile dikkat çekiyor. Ön yüzdeki yani ana ekran 5.5 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlükte Samsung’un Amoled teknolojisinden yararlanan bir ekran, arka yüzeydeki ekran ise yazı okumayı sevenler ve şarjı az olduğunda bile telefonun şarjını azaltmadan telefonu kullanmak isteyenler için 5.2 inç büyüklüğünde siyah-beyaz bir ekran. Arka yüzdeki ekrana üç tane işlevsel tuş eklenmiş ve bu sayede günlük kullanıma uyumlu hale getirilmiş.

YotaPhone 3 5 Eylül 2017’de ön siparişe sunulacak ve 18 Eylül 2017 tarihinde ise raflardaki yerini alacak. 64 GB’lık versiyonun $360, 128 GB’lık versiyonu ise $465’den satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video