PC HocasıDonanımIntel Arc Masaüstü Ekran Kartlarında Kaç Model Olacak?
Intel Arc

Intel Arc Masaüstü Ekran Kartlarında Kaç Model Olacak?

   

Intel Arc masaüstü ekran kartları bir türlü tanıtılmadı. Tamam tanıtım yaz aylarında dendi ama açıkçası bu serileri çok merak ediyorum. AMD ve Nvidia pazara bu kadar hakim olmuşken, daha uygun fiyatlı ve performansı da verimli Intel ekran kartları görmek güzel olacak.

Resmi tanıtım tarihi gibi detaylar da belli olmadığı için şimdilik yeni ekran kartlarının sızıntılarıyla idare ediyoruz. Daha önce birçok sızıntı haberini paylaştık. Son haber ise biraz daha farklı.

Intel’in yeni yayınladığı sürücünün içerisinde yer alan bazı ipuçlarından söz ediyoruz. Yani biraz daha destekli bir sızıntı söz konusu.

Sürücüye Göre 5 Farklı Intel Arc Masaüstü Modelini Göreceğiz

Intel 30.0.101.1723 sürücüsünde denk gelinen listeye göre masaüstü modelleri içerisinde;

  • A770
  • A750
  • A580
  • A380
  • A310 serileri olacak.

Bu 5 model dışında mobil serilerin de isimleri gözüküyor. Açıkçası mobil seriler tanıtıldığı için şu an çok ilgimizi çekmiyor desek yeridir.

Kaçırmayın: Intel Arc A350M Testleri Ortaya Çıktı

Listeye baktığımız zaman şaşırtan kısım şu oldu ki A780 ya da A350 masaüstü modellerinin isimleri yok. Yakın zamanda iki ekran kartı için önemli bilgiler sızmış ve hatta fiyat konusunda da paylaşımlar yapılmıştı.

Intel Arc

Açıkçası iki model için de ilk karşılaşacağımız modeller diyorduk. Ama bu listede olmaması kafaları karıştırdı diyebilirim.

Habere son vermeden bir ufak detay daha vereceğim. Şu an hangi seriye dahil belli değil ama bu liste içerisinde Arc A40/A50 isimli bir serinin de olduğu gözüküyor. “M” ibaresi olmadığı için modelin mobil değil de masaüstü olacağını anlıyoruz.

Fakat standart masaüstü modellerinden ayrılan bir seri olacak onu da anlıyoruz. Muhtemelen iş odaklı ekran kartları olabilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/intel-arc-masaustu-ekran-kartlarinda-kac-model-olacak-127499/ linkinden 05.07.2022 03:07:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video