PC HocasıAndroidLG G4 Android 6.0 Güncellemesi

LG G4 Android 6.0 Güncellemesi

   

Dün gün içerisinde LG G4 kullanıcılarının telefonlarına Android 6.0 güncellemesi duyurulmaya başlandı. Bu güncelleme ile birlikte birçok yenilik kullanıcıların hizmetine sunuldu.

İlk olarak Polonya’da LG G4 güncellemesi testleri yapılmaya başlanmıştı. Android 6.0 Marsmallow güncellemesi olarak bilinen bu seride içerisinde toplamda 6 yeni yenilik barındırıyor. Dilerseniz yeni Android 6.0 güncellemesinin getirdiği yeniliklere bir göz atalım.

ANDROID 6.0 GÜNCELLEMESİ NELER İÇERİYOR ?

Bu güncellemede öncelik olarak bilmeniz gereken bir kaç nokta bulunuyor. LG G4’ten önce birazdan aşağıda listesini göreceğiniz Nexus serisi ve toplamda 4 markanın daha Android 6.0 güncellemesini aldığını belirtmemde fayda var. Yani LG G4 için gelen bu güncelleme ilk kez yapılmıyor.

Normalde Android güncellemeleri yapılırken ilk gelen telefonlar her zaman “tester” ibaresi taşır. Yani gelen güncellemede patlak alanlar kullanan kişilerin şikayetleri doğrultusunda da yönlendirici bir hal alarak yeni bir güncelleme yayınlanabilir. LG G4 için böyle bir durum olmadığını söyleyebiliriz.

Android 6.0 ile Gelen Özellikler:

* Artık MicroSD kart dahili hafıza olarak kullanılabilecek.

* Doze modu sayesinde arka planda çalışan uygulamalar durdurularak pil ömrünü ve şarj süresini maksimuma çıkartmayı amaçlayan entegrasyon kullanılabilir durumda.

* Memo Capture özelliği eklendi.

* AirDrive uygulaması güncellendi.

* Rahatsız etme modu eklenerek bildirim ve alarmlar artık engellenebiliyor.

lg-g4

LG G4’TEN ÖNCE ANDROID 6.0 ALAN CİHAZLAR

Evet, az önce yukarıda bahsetmiş olduğum LG G4‘ten önce Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alan cihazların listesini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

* Nexus 5 – 9 serileri ( Bu güncelleme ile Nexus cihazlara Nexus Player özelliği de getirildi )

* Nexus 5x ve 6P modellerinde 6.0 güncellemesi hazır yüklü olarak gelmekte.

* General Mobile 4G

* Micromax Canvas A1

Yakın zamanda tüm cihazlar için Android 6.0 güncellemesinin dağıtılması planlanırken, Güney Kore’de bulunan cihazlar için OTA yolu ile güncellemeler gönderilmeye başlandı.

Bu güncelleme için ülkemizde herhangi bir tarih veya zaman belirtilmediğinin altını çizelim. Ancak tahmini olarak 6.0 güncellemesi önümüzdeki 2 ay içerisinde dağıtılacak diyebilirim.

 

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/lg-g4-android-6-0-guncellemesi-658/ linkinden 27.05.2022 22:05:33 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial