PC HocasıArama MotorlarıMicrosoft Bing Haritalar, TomTom Maps’e Geçiş Yapıyor

Microsoft Bing Haritalar, TomTom Maps’e Geçiş Yapıyor

   

Microsoft’un kendi arama motoru olan Bing’in harita servisi Bing Maps Platform bu zamana kadar HERE, TomTom ve OpenStreetMaps dahil olmak üzere birçok veri sağlayıcısı tarafından desteklenmektedir.

TomTom 2016 yılında, TomTom’un haritalarına, trafiğine ve navigasyon yazılımına dayanarak Azure’a kurumsal düzeyde konum tabanlı hizmetler getirmek için Microsoft ile bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Microsoft geçen sene, TomTom’un haritalarını ve trafik verilerini Microsoft’un bulut hizmetlerine getirmek için TomTom ile genişletilmiş bir ortaklık kurduğunu söylemişti. Ortaklığın bir parçası olarak Microsoft, TomTom’un Microsoft Azure ve Bing Maps için lider konum veri sağlayıcısı olacağını belirtti.

Şimdi ise Microsoft nihayetinde açıklamalar yaptığı ortaklığı faaliyete geçirmek için hazır. Şirket bugün itibari ile Bing Haritalar’ın Çin, Japonya ve Güney Kore haricindeki tüm ülkeler için temel harita verileri için TomTom’a geçiş yaptığını duyurdu. Microsoft daha önce bu bölgeler için HERE’ın temel harita verilerini kullanıyordu.

Microsoft ilk olarak yeni TomTom temel harita verilerini kademeli olarak Mart 2020’de Bing.com kullanıcılarına ve Microsoft birinci taraf ürünlerine yaymaya başladı. Bugünden itibaren Microsoft, Bing Haritalar Platformu için TomTom verilerine geçiş yapıyor. Önümüzdeki aylarda tüm Bing Maps Platform müşterileri otomatik olarak TomTom’un harita verilerine geçiş yapacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-bing-haritalar-tomtom-mapse-gecis-yapiyor-83042/ linkinden 05.07.2022 04:07:14 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video