PC HocasıWindowsMicrosoft, Cloud Clipboard Projesini Yeniden Faaliyete Geçiriyor

Microsoft, Cloud Clipboard Projesini Yeniden Faaliyete Geçiriyor

 

Ekim 2018 yılında Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için yeni bir özellik tanıtmıştı. Cloud Clipboard ismi verilen bu özellik sayesinde bilgisayarınızdan yaptığınız bir kopyalama işlemini telefona kolayca senkronize edebilecektiniz.

Bu özellik, panonuzu cihazlar arasında senkronize etmenize izin vermek için Microsoft’un da sahibi olduğu Swiftkey ile entegre olacak.

Bu sızdırılan özellikten pek bir şey çıkmadı, ancak Microsoft onu yeniden canlandırıyor olabilir. Alessandro Paluzzi, Swiftkey uygulamasında yine özelliğe atıfta bulunan gizli içeriği keşfetti.

Windows 10 Ayarlarına Google Chrome PWA'larını Kaldırma Seçeneği Geliyor

Pano geçmişini bulutla senkronize edin

Diğer Windows cihazlarınızdan metin kopyalayıp yapıştırın. Bu açıkken Microsoft, Windows cihazlarınız arasında senkronize edilmek üzere pano verilerinizi alır.

https://twitter.com/bojorchess?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1228773185266405376%7Ctwgr%5Eshare_3%2Ccontainerclick_1&ref_url=https%3A%2F%2Fmspoweruser.com%2Fmicrosoft-windows-10-clipboard-sync%2F

Windows 10’un yerleşik Telefonunuz uygulaması elbette hali hazırda bu özelliği zaten sunuyor, ancak yalnızca amiral gemisi Samsung cep telefonları bu özellikten faydalanabiliyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement