PC HocasıHaberlerMicrosoft, xCloud Akışını 1080p’ye Yükseltmeye Hazırlanıyor

Microsoft, xCloud Akışını 1080p’ye Yükseltmeye Hazırlanıyor

 

Kısa bir süre önce, Microsoft’un dahili olarak web üzerinden xCloud akışını test ettiği bilgisi bulunuyordu. Bu durum, Apple’ın iOS App Store kurallarını başarıyla atlatarak PC ve Mobil cihazlarda çalışacağı anlamına geliyor. Akış hizmetinin yakında başka bir yükseltme alması ve akış kalitesinin 720p’den 1080p’ye yükseltmesi bekleniyor.

Xbox Game Pass Ultimate’in bir parçası olarak piyasaya sürülmesinden bu yana, xCloud akışı Android akıllı telefon kullanıcılarına yönelik ve telefon ekranlarının daha küçük olmasından dolayı çözünürlük 720p ile sınırlandırılıyor. Yakın zamanda, xCloud daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip daha fazla cihazda çalışabilecek.

Windows Central ile konuşan bir kaynağa göre, xCloud yakın zamanda 1080p akış sunuyor. Proof, 1920×1080’de xCloud’da çalışan bir Hellblade ekran görüntüsü biçiminde sunuldu. Microsoft şu anda Xbox Series S blade’lerini daha yeni Xbox Series X donanımıyla değiştirmeyi planladığından, bu çözünürlük yükseltmesine bir donanım yükseltmesi de eşlik edebilir.

Stadia ve GeForce Now gibi diğer akış hizmetleri zaten 1080p akış sunuyor, bu nedenle xCloud bu konuda biraz geride kaldı. Şu anlık xCloud’dan 4K (UHD) bir akışın beklenip beklenmeyeceğine dair bir fikir bulunmuyor. Microsoft’un bu ayın sonunda xCloud ile ilgili bazı duyurular yapması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video