PC HocasıOtomobilMini Cooper Gibi Ama Değil: Konsept Otomobil Mini Aceman Tanıtıldı!

Mini Cooper Gibi Ama Değil: Konsept Otomobil Mini Aceman Tanıtıldı!

   

BMW’ye ait otomobil üreticilerinden Mini, düzenlendiği bir lansman etkinliğinde Aceman isimli elektrikli crossover otomobil modelini tanıttı. Şu anda konsept aşamasında yer alan otomobilin genel olarak görünümü tanıtıldı ve teknik özellikleri paylaşılmadı.

1959 yılında üretime başlayan ve 1960’lı yılların sembolü olarak görülen kült otomobil markası Mini, yeni konsept otomobili Aceman’i tanıtarak otomobil tutkunlarını etkilemeyi başardı. Tamamen elektrikle çalışacak olan otomobil piyasaya sürüldüğü zaman Cooper ve Countryman modellerinin arasına yerleşen crossover bir model olacak.

Mini Aceman, şirketin ikon haline gelmiş tasarımına farklı bir bakış sunuyor. Otomobilin tamamen elektrik ile çalışıyor olması tasarımda yer alan ızgara bölümünü gereksiz kılıyor ve bunun farkına varan mühendisler ızgara kısmını tamamen ortadan kaldırarak yerine renkli gündüz aydınlatması eklemesi yapmışlar.

Otomobilin arka tarafına bakacak olursak minimalist bir tasarım anlayışının uygulandığı görüyoruz. Mini, daha öncesinde yaptığı açıklamalarda ilerleyen otomobil modellerindeki tasarım dilinin “Karizmatik basitlik” olacağını belirtmişti.

Mini Aceman 4,05 metre uzunluğa ve 1,99 metre genişliğe sahip olacak.

Otomobilin iç kısmına baktığımız zaman mevuzbahis minimalist anlayış burada da geçerliliğini koruyor. Gözümüze ilk çarpan şeyin herhangi bir şekilde gösterge ekranı yerine tamam yuvarlak ve ortada bulunan büyük bir kontrol ekranın yer aldığını rahatça görüyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/mini-cooper-gibi-ama-degil-konsept-otomobil-mini-aceman-tanitildi-130788/ linkinden 12.08.2022 15:08:28 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video